Naga MarketsHODL-erzy bitcoina wywołają rajd ceny BTC/USD do nowych maksimówDoświadczeni i długoterminowi posiadacze bitcoina (BTC) mogą wywołać nowy wzrost cen poprzez akumulację kryptowaluty w zimnych portfelach, ujawnia najnowsza analiza on-chain przygotowana przez portal Glassnode.

12-miesięczna podaż bitcoina znalazła się na dnie

Analizując swój autorski wskaźnik aktywnej podaży, analitycy Glassnode zauważyli, że odsetek podaży bitcoinów, które ostatni raz poruszał się rok temu lub później osiągnął lokalny dołek.W takich okolicznościach w przeszłości, posiadacze lub HODL-erzy, świeżo po sprzedaży tych starszych monet, wracali do agresywniejszej akumulacji sprawiając, że ogólny wiek uśpionej podaży wzrastał.

To z kolei powodowało „wyciśnięcie podaży”, gdzie popyt wzrósł w stosunku do dostępnych BTC, w wyniku czego cena zyskała na wartości. Sprzedaż rozpoczęła się ponownie po osiągnięciu lokalnego szczytu cenowego, po czym proces rozpoczął się od nowa.

Taki okrężny schemat był w grze pod koniec 2017 r. podczas wzrostu bitcoina do 20 tys. dol., a szczyt wszech czasów z kwietnia 2021 r. nie jest wyjątkiem. Wartości różnią się jednak pomiędzy tymi dwoma byczymi cyklami.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

– Podaż bitcoina, która była uśpiona przez co najmniej  rokr zaczyna osiągać dno na poziomie 54,2%. W porównaniu do szczytu z 2017 roku, wskazuje to, że większa względna część BTC pozostaje w zimnych portfelach. Jednak wskazuje to również na wydawanie mniejszej liczby monet było potrzebne do osiągnięcia szczytu w 2021 r. – komentuje Glassnode.

invest
HODL-erzy bitcoina wywołają rajd ceny BTC/USD do nowych maksimów
Bitcoin i procent podaży aktywnej co najmniej rok temu. Źródło: Glassnode

Ostatnio dane pokazują, że silne ręce kontrolują teraz więcej podaży BTC niż w jakimkolwiek momencie od października 2020 roku. W odróżnieniu od paniki podczas takich epizodów jak marzec 2020, w ubiegłym tygodniu nadmiar podaży został zrzucony na rynek przez spekulantów, chętnie wykupywanej przez wspomniane silne ręce.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax wykres | korona islandzka pln | kurs oncoarendi | dino akcje wykres | wartosc dolara | polenergia kurs akcji | notowania xtb |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here