Naga MarketsJedna z najpopularniejszych sieci odzieżowych w Europie i w Ameryce Północnej rozczarowuje wynikami sprzedaży. W odpowiedzi H&M zamierza wprowadzić na rynek kolejną markę. Inwestorzy podchodzą do tego pomysłu z dużą rezerwą, a notowania spółki dalej tkwią w trendzie spadkowym.


Kurs akcji H&M porusza się w obrębie kanału spadkowego od krachu na globalnych rynkach z końcówki sierpnia 2015 roku. Wtedy też doszło do zawiązana się tak zwanego „krzyża śmierci” – krótkoterminowa średnia spadła poniżej długoterminowej. Od tego momentu mamy do czynienia z nieustanną sekwencją coraz niższych szczytów i dołków. Czwartkowa świeca wpisuje się w ten schemat. Po otwarciu luką wzrostową doszło do wyznaczenia nowego niższego maksimum, jednakże kolejne kwadranse przyniosły masowe spadki. Niedźwiedzie atakują strefę popytu wypadającą przy poziomie 225,35 SEK (wcześniejsze minima). Momentum sprzedających jest duże, więc nie można wykluczyć wybicia tego wsparcia i wytworzenia się nowego niższego dołka. Po ewentualnym re-teście tej bariery kolejnym celem dla podaży może być ruch w stronę minimów z 2014 roku, które wypadają przy 207 SEK. Scenariuszem bazowym są dalsze spadki, a próby ataków ze strony kupujących powinny być hamowane w okolicy 50-dniowej średniej (kolor fioletowy).

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Spółka H&M w I kwartale swojego roku obrotowego zaraportowała wzrost przychodów na poziomie 4% r/r. Jest to słabszy wynik od konsensusu i budzi on wątpliwość, czy uda się wypełnić cel na cały rok, który zakłada ekspansję sprzedaży o 10-15%. Z kolei zysk operacyjny spadł o 3% r/r do 3,16 mld SEK. Firma, chcąc poprawić wyniki, zamierza wprowadzić kolejną, 8 już w swoim portfelu, markę odzieżową. Jesienią mają zostać otworzone sklepy z logiem Arket. Jednakże rynek sceptycznie podchodzi do tych zapowiedzi.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here