Naga MarketsThe Hong Kong Monetary Authority  (HKMA) oraz Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podpisały w piątek, 9 marca 2018 r. porozumienie o współpracy w obszarze FinTech (Memorandum of Understanding), w celu wzmocnienia współdziałania w tym zakresie pomiędzy dwoma organami nadzoru oraz promowania innowacyjnych usług finansowych. 


Porozumienie zostało podpisane w Hongkongu przez Howarda Lee, Zastępcę Dyrektora Generalnego HKMA oraz Marka Chrzanowskiego, Przewodniczącego KNF. Zgodnie z dokumentem współpraca HKMA i KNF będzie polegać na wspólnych projektach badawczych, wymianie informacji, wzajemnych konsultacjach oraz dzieleniu się wiedzą i doświadczeniami.

Howard Lee powiedział: “Cieszymy się z nawiązania bliższych relacji z KNF mających na celu lepsze wsparcie Fintechu i innowacyjnych usług finansowych w obu jurysdykcjach. Polska traktuje priorytetowo sprawy Fintech i aspiruje do stania się regionalnym hubem Fintech w Europie. Współpraca między HKMA i KNF umożliwi obu organom wykorzystanie doświadczeń i wiedzy drugiej strony”. 

Marek Chrzanowski powiedział: “W ostatnim czasie KNF uczestniczyła w szeregu działań mających na celu wspieranie rozwoju sektora Fintech w Polsce. Liczymy na owocną współpracę z Hongkongiem, który jest jednym z głównych ośrodków w zakresie technologii finansowych w Azji. Wzajemne konsultacje i wymiana najlepszych praktyk w dziedzinie innowacji finansowych między HKMA i KNF pozwolą nam zarówno lepiej śledzić zmiany technologiczne zachodzące na rynkach finansowych, jak też dostosować środowisko nadzorcze do nowych modeli biznesowych opartych na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here