Władze monetarne w Hongkongu (HKMA) ponownie zainterweniowały na rynkach walutowych. Hong Kong Monetary Authority podjął decyzję o skupie 3,5 mld HK (457,33 mln USD) w dolarach hongkońskich, ponieważ lokalna waluta od dłuższego czasu się osłabia.


Według danych Reuters, ostatnia interwencja zmniejszy łączne saldo – sumę sald na rachunkach rozliczeniowych prowadzonych przez banki z HKMA – do 166,51 miliarda HKD w dniu 18 kwietnia.

W czwartek i piątek HKMA wykupiła z rynku walutowego 9.664 miliardów dolarów hongkońskich, po tym jak lokalny dolar wyceniany był na poziomie 7,85 USD, podbijając tym samym kluczową stopę kredytową, która może zwiększyć koszty pożyczek.

Kurs dolar hongkońskiego jest ustalony na poziomie 7,8 wobec dolara amerykańskiego, ale może być handlowany pomiędzy 7,75 a 7,85. W ramach systemu Peg, HKMA jest zobowiązana interweniować, jeśli kurs osiągnie którąkolwiek z tych wartości.

USDHKD Daily

Posunięcia te były pierwszą interwencją banków centralnych na rynkach walutowych od 2015 roku a dokładniej od pamiętnego, czarnego czwartku, kiedy to na skutek decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF w wysokości 1.20 nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCommerzbank: USDCHF przed ważnym oporem
Następny artykułAnaliza dla początkujących: AUDJPY – pin bar na oporze
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here