Naga MarketskoparkaFirma z rynku miningu kryptowalut, Hive Blockchain Technologies, ogłosiła właśnie swój dwufazowy plan rozszerzenia działalności wydobywczej dot. Etheru (ETH) w swoim flagowym zakładzie w Szwecji.

W komunikacie prasowym Hive opisuje obecny moment jako „dogodny czas” na zwiększenie swoich mocy wydobywczych na rynku ETH. Co ciekawe, szwedzki zakład Hive jest zasilany energią wodną. Planowana teraz rozbudowa to kwestia nakładów inwestycyjnych w wysokości zaledwie 200 000 USD na dodatkowy megawat mocy obliczeniowej.Ethereum i przejście na PoS

W społeczności Ethereum pojawiły się jednak kontrowersje dot. modernizacji, którą znamy pod mianem „ETH 2.0”. Chodzi o m.in. oczekiwane przejście na algorytm Proof-of-Stake (PoS). W związku z tym portal Cointelegraph rozmawiał z prezesem wykonawczym Hive, Frankiem Holmesem.

Holmes przyznał, że „Hive posiada najnowocześniejsze urządzenia do wydobywania walut cyfrowych oparte na GPU w Islandii i Szwecji, które stale produkują nowe waluty cyfrowe, takie jak Ethereum. Zdecydowana większość wydobycia ma miejsce w naszym flagowym zakładzie w Szwecji” i na Islandii. Do tego przyznał, że przez firmę wydobywany jest również Ethereum Classic.

PoS a Hive

Co zaś powiedział w kwestii przechodzenia sieci na PoS?

„Jeśli miałoby nastąpić przejście Ethereum na PoS, wydobywanie oparte na GPU Hive zapewnia elastyczność w identyfikowaniu i koncentrowaniu zasobów obliczeniowych na istniejących i nowych kryptowalutach, w tym tych wykorzystujących standard dowodu pracy, gdy stają się one bardziej opłacalne dla kopalni (…).”

Z kolei w 2020 r. firma będzie „dążyć do poprawy rentowności naszego islandzkiego zakładu, tak jak to zrobiliśmy w Szwecji, lub przeniesiemy sprzęt do jurysdykcji o niższych kosztach. Ponadto nasze inicjatywy zarządcze zaowocowały wzmocnionym bilansem i większą pewnością [ponoszonych] kosztów, co pozwala nam dokonywać odpowiednich inwestycji w celu stymulowania przyszłego wzrostu. Obecnie oceniamy możliwości ekspansji i najlepsze wykorzystanie naszego kapitału w przyszłości.”

Jak więc widać, firma przygotowuje się do swojej ekspansji na rynku kopania ETH i ETC. To dobry znak dla rynku miningu Ethereum. Może zresztą obecne spadki i są dobrym momentem na wejście w tę przestrzeń rynku?

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here