Naga MarketsHitBTC to zaawansowana giełda kryptowalut, działa od 2013 roku a więc od 5 lat. W ofercie znajdują się główne kryptowaluty jak Bitcoin, Etherem, Litecoin, lecz nie tylko, łącznie handlować można ponad 300 tokenami. Obrót 24-godzinny to w tym przypadku ponad 22 tyś BTC, giełda gromadzi kilkadziesiąt tysięcy traderów handlujących online. Wpłaty przyjmowane są w kryptowalutach.

HitBTC to szybkie i wydajne rozwiązanie na rynku, stworzone przez specjalistów od technologii i finansów oraz doświadczonych traderów. Platforma zyskała popularność dzięki odporności na błędy, bezawaryjności i wysokiej dostępności. Oferuje szeroki wachlarz funkcji jak odświeżanie w czasie rzeczywistym oraz zaawansowane algorytmy.

Co wyróżnia HitBTC?

  • System rabatowy – atrakcyjny system dla market makerów tworzących płynność,
  • Brak ograniczeń co do wpłat i wypłat,
  • Najnowszy silnik dopasowywania zleceń,
  • Szeroka gama dostępnych instrumentów,
  • Zaawansowane API (REST API, FIX API)

Opłaty

Giełda stosuje model “maker-taker” aby zmaksymalizować płynność i zmniejszyć spready. Taker to inwestor który usuwa płynność z rynku handlując po obecnej cenie, giełda pobierze od niego opłatę w wysokości 0,1%. Maker to osoba, która zapewnia płynność składając zlecenie z limitem oddalone od ceny, giełda nie pobiera w tym przypadku opłat a wręcz przeciwnie, taki trader otrzyma 0,01% wartości transakcji.

Listę kryptowalut, statystyki oraz spready a także głębokość rynku znajdziesz tutaj https://hitbtc.com/market-overview/overview

System Health

Aby pozostać w czołówce giełda podnosi swoje standardy i uruchomiła wersję alpha systemu Health HitBTC. Umożliwia on dostęp do danych dotyczących wydajności i dostępności systemu a także statystyk na żywo.

Pozwala to na sprawdzenie depozytów użytkowników w kolejce oraz statusu wpłaty, system pomaga śledzić status wypłat a także czy wykonywane będą prace konserwacyjne.

Margin Trading

Opcja ta pozwala na pożyczenie środków od dostawców płynności w celu handlu Bitcoinami. Przykładowo chcąc otworzyć długą pozycję o wartości 10 bitcoinów liczymy na to, że cena idzie w górę. System pożycza więc w naszym imieniu 10 BTC przemnożoną przez notowaną w danej chwili wartość w dolarach amerykańskich. Po zamknięciu pozycji środki są oddawane, a oprócz tego naliczana jest opłata manipulacyjna i prowizja.

Spekulacyjny handel z dźwignią również jest możliwy, poprzez dobrze znaną platformę Metatrader4. Z mininalną kwotą na rachunku 100 dolarów można zawierać transakcje na kryptowalutach o największej płynności. Dźwignia to 1:3 lub 1:10.

Najważniejsze linki:

Strona internetowa giełdy: https://hitbtc.com/

Dokumentacja API: https://api.hitbtc.com/

Baza wiedzy: https://support.hitbtc.com/hc/en-us

Twitter: https://twitter.com/hitbtc

Facebook: https://www.facebook.com/hit.btc

Github: https://github.com/hitbtc-com/hitbtc-apiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKuCoin – opis giełdy
Następny artykułGBPJPY – Pin Bar na Weekly – 04/06/2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here