Naga Markets

hitbtcDwóch Kanadyjczyków, którzy podszywając się pod giełdę HitBTC oszukali inwestorkę z rynku kryptowalut na kwotę ok. 140 000 USD, może trafić za kratki na dwa lata.

Według akt sądowych z 16 grudnia bracia Jagroop Singh Khatkar i Karanjit Singh Khatkhar przyznali się do winy. Obaj starali się oszukiwać inwestorów z rynku cyfrowych walut działając za pośrednictwem Twittera i podszywając się pod znaną giełdę HitBTC. Wszystko miało miejsce w lipcu minionego roku.Udając HitBTC

Sprawa pierwotnie wyszła na jaw w lipcu tego roku, zgodnie z dokumentami złożonymi w Sądzie Rejonowym Stanów Zjednoczonych w Portland w stanie Oregon.

Udając zespół supportu HitBTC bracia przekonali 63-letnią kobietę do ujawnienia im swojego adresu e-mail i danych logowania, które były zintegrowane z jej kontem na znanej giełdzie. Następnie włamali się na to konto, kradnąc aż 23 BTC o wartości około 140 000 USD w tym czasie.

Zgodnie z dokumentami, obaj „bezprawnie, świadomie i celowo posiedli i używali, bez legalnego upoważnienia, środka identyfikacji innej osoby, wiedząc, że środek identyfikacji należał do prawdziwej osoby”.

Podczas rozprawy, która miała miejsce w poniedziałek, ofiara zlitowała się nad oskarżonymi, wiedząc, że prawdopodobnie odzyska utracone fundusze.

“Jest mi ich żal. Mam syna, który ma 27 lat. Mam nadzieję, że mogą wykorzystać swój spryt w coś dobrego”

– powiedziała.

NED

Oszustwa związane z bitcoinem

Sprawa pokazuje jednak, że na rynku kryptowalut nadal istnieje problem dot. wyłudzeń środków. Nie jest to wina samej technologii, ale dość niskiej świadomości inwestorów, którzy naiwnie podają dane wrażliwe osobom, którym nie powinny w pełni ufać.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowano wiele przypadków przestępstw związanych z kradzieżą cyfrowych aktywów. W grudniu policja w New Jersey aresztowała trzech mężczyzn związanych z rzekomym programem kryptowalutowym Ponzi, który zebrał ogromne środki o wartości ok. 722 miliony dolarów.

Pojawiły się również podejrzenia dotyczące nowych uczestników rynku, w szczególności w związku z konfiguracją i potencjalnym zyskiem reklamowanym przez założyciela altcoina HEX, który wystartował na początku tego miesiąca.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here