Naga MarketsZgodnie z porannymi prognozami inflacji konsumenckiej w Hiszpanii (projekcje za marzec), dynamika zarówno w przypadku CPI oraz HICP wyraźnie spowalniała. Przełożyło się to na osunięcia europejskiej waluty.


2,3% wobec 3,0% z zeszłego miesiąca

Dane prognozowane mają to do siebie, że mogą ulec nawet znacznej zmianie, jednak tym razem rynki mocno na nie zareagowały. Analitycy spodziewali się spowolnienia dynamiki, liczyli jednak, że będzie mniejsze:

  • CPI r/r: 2,3%, prognoza 2,6%, poprzednio 3,0%
  • HICP r/r: 2,1%, prognoza 2,7%, poprzednio 3,0%

Patrząc na wykres historyczny cały czas są to jednak bardzo dobre wyniki. Wystarczy przypomnieć, że w marcu zeszłego roku hiszpańska CPI poruszała się wyraźnie poniżej poziomu 0%:

Źródło: INE.ES

EUR z dynamiczną reakcją spadkową

Czwartkowa sesja testowała jak na razie wczorajsze minima, po czym zaczęła piąć się w górę. Kontakt z linią trendu od dołu w połączeniu z danymi doprowadził jednak w pierwszym momencie do prób silniejszej deprecjacji:

EUR/USD M5

W przypadku EUR/GBP początkowo również obserwowaliśmy próbę osunięć – tutaj jednak miejsce miał kontakt z oporem 0.8660. Zmienność jak na razie jest zdecydowanie mniejsza niż wczoraj:

EUR/GBP M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here