Naga MarketsHiszpańskie Stowarzyszenie Autorów i Wydawców (SGAE) i madrycka Szkoła Inżynierii Telekomunikacyjnej (ETSIT-UPM) ogłosiły 26 lipca, że rozpoczynają partnerstwo badawcze. Celem  wspólnego działania jest wdrażanie technologii Blockchain do zarządzania prawami autorskimi.


Obie instytucje podpisały roczną umowę na przeprowadzenie wspólnych badań nad budową cyfrowej platformy do zarządzania prawami autorskimi. System ma być oparty na Blockchain, ale korzystać też ze sztucznej inteligencji (AI).

Na problemy Blockchain

Przewodniczący SGAE, José Miguel Fernández Sastrón, nakreślił idee partnerstwa:

“Główne kierunki badań skupią się na przełomowych technologiach, które odpowiadają wyzwaniom związanym z wielkością, różnorodnością i dynamiką zmian w wykorzystaniu treści we współczesnym środowisku cyfrowym.”

Platforma podobno ma wykorzystywać te technologie, by w szczególności chronić treści muzyczne i audiowizualne autorów w Internecie.

Warto dodać, że projektem o podobnym charakterze jest też firma Decent, która powstała z myślą o sprzedaży wartości intelektualnych za pomocą blockhaina.

Półwysep Iberyjski popiera sieć bloków

Niedawno rząd autonomicznej wspólnoty hiszpańskiej w Katalonii ujawnił swoje własne plany wdrożenia technologii sieci bloków we “wszystkich obszarach” swojej publicznej działalności administracyjnej do grudnia 2018 roku.

Hiszpański bank Santander również w tym miesiącu ogłosił utworzenie zespołu badawczego ds. Blockchain, który ma sprawdzić możliwości technologii w zakresie innowacji w obrocie papierami wartościowymi.

Także a parlamencie hiszpańskim toczy się dyskusja na ten temat. 133 reprezentantów hiszpańskiej partii rządzącej, Partii Ludowej, przygotowało projekt ustawy o użyciu technologii Blockchain w administracji publicznej ich kraju. Także inne ugrupowanie, partia  Ciudadanos, chce uregulować ten rynek w Hiszpanii. W marcu inna duża partia, PSOE, złożyła wniosek o zbadanie, w jaki sposób kryptowaluty są regulowane w pozostałych krajach.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here