Naga MarketsComision Nacional del Mercado de Valores – pod tą długą nazwą kryje się jeden z europejskich regulatorów. Hiszpański odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed siedmioma nowymi podmiotami, które pojawiły się w ostatnim czasie na europejskim rynku OTC.


Śledzenie stron internetowych takich podmiotów jak CySEC, brytyjskie FCA, niemieckie BaFin czy chociażby hiszpańskie CNMV jest jednym z najlepszych sposobów ochrony przed brokerami-krzakami. Nieregulowane podmioty o niejasnej sytuacji prawnej mogą kusić świetnymi warunkami handlu, ogromnymi bonusami czy nawet gwarancją zysków. Problem pojawia się w momencie wpłaty depozytu na rachunek takiego nieuczciwego brokera, który zazwyczaj… przestaje się z nami kontaktować.

W lutym CNMV oficjalnie ostrzegało przed Vortex Assets. Nieco wcześniej, o sprawie brokera oszusta informował portal Comparic. Dziś na listę hiszpańskiego regulatora trafia kolejnych siedem podmiotów, z których część wciąż może próbować świadczyć usługi na terenie Unii Europejskiej. Poniżej znajduje się cała lista wraz z odnośnikami do odpowiednich dokumentów CNMV:

  • ARC Global Trader (brak licencji, link)
  • Tradev (brak lincencji, link)
  • 53 Capital Trade Limited (brak licencji, link)
  • DGX Systems/ Prime FX Bank/ PFXBANK (brak licencji, link)
  • DGX System (brak licencji, link)
  • www.toroption.com (brak licencji, link)
  • First Investments Capital Markets (brak licencji, link)

Chroń swoje pieniądze – sprawdź brokera

W dobie coraz większej popularyzacji handlu na rynkach OTC (Over The Counter, nieregulowany rynek pozagiełdowy) szanse na pojawianie się coraz to nowych marek brokerów są spore. Wiele z tych podmiotów jest jednak wątpliwej renomy. Pomimo często znakomitych warunków jakie są oferowane przez takich brokerów, warto wstrzymać się z wpłatą pieniędzy na rachunek i prześledzić opinie na temat danego podmiotu. Można to sprawdzić zarówno na oficjalnych stronach ciał regulujących (CySEC, FCA, KNF), grupach dyskusyjnych (Trading Jam Session) czy w zakładce Brokerzy na naszej stronie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here