Naga MarketsCreative Commons Domain

30 maja hiszpański parlament przyjął wstępny projekt ustawy dotyczący traktowania kryptowalut i technologii blockchain. Chociaż nastawienie ustawodawców w Hiszpanii jest bardzo korzystne dla zwolenników nowej technologii, to niestety kilka czynników może negatywnie wpłynąć na szanse wejścia prawa.

Jak na razie, w Hiszpanii nie ma żadnych regulacji dotyczących kryptowalut. Bitcoin nie jest traktowany jako legalna waluta. Projekt ustawy przewiduje możliwość eksperymentowania z kryptowalutami i technologią blockchain na zasadzie „piaskownicy” – rozwiązania popularnego w innych krajach przyjaznych nowym rozwiązaniom. Będzie to sposób na wsparcie rozwoju startupów chcących działać w tym zakresie. Podobnie sytuacja wygląda na przykład w Wielkiej Brytanii.

Na drodze do legalności kryptowalut w kraju może stanąć jednak Unia Europejska. 14 maja przyjęto ustawę zapobiegającą praniu brudnych pieniędzy. Na jej celowniku znalazła się przede wszystkim kwestia anonimowości na rynku kryptowalut. Gdy przepisy wejdą w życie, podmioty znajdujące się w UE będą musiały zastosować się do wytycznych nowej ustawy, również Hiszpania.

Jakby tego było mało, Hiszpania ma też dużo wewnętrznych problemów. 1 czerwca premier kraju Mariano Rajoy został odsunięty ze swojego stanowiska. Wszystko na skutek afery korupcyjnej, w którą zamieszani byli członkowie jego partii. Nie wiadomo, czy nowy, socjalistyczny premier będzie miał tak samo pozytywne podejście do kwestii kryptowalut i blockchain.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here