Naga MarketsCreative Commons Domain

Najnowsze zmiany regulacyjne, które są kontynuacją ograniczeń handlowych na detalicznym rynku FX/CFD, tym razem pojawiły się w Hiszpanii. Comisión Nacional del Mercado de Valores (CNMV) wystosowała do lokalnych przedsiębiorstw z branży specjalny komunikat o istotnych zmianach w zakresie informacji o ryzyku.


Ostrzeżenia przed otwarciem każdej pozycji

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi CNMV, każdy broker opcji binarnych, Forex oraz CFD, który oferuje dźwignię finansową powyżej 1:10 ma obowiązek umieszczania dodatkowych ostrzeżeń o ryzyku handlowym.

Jak podaje portal Finance Magnates, ma to dotyczyć każdej pojedynczej pozycji. Poniżej tłumaczenie przykładowego komunikatu zaprezentowanego przez hiszpańską komisję nadzoru:

„Zamierzać nabyć produkt finansowy, o złożonej strukturze, która może być trudna w zrozumieniu: [tutaj nazwa produktu]. CNMV w związku na wysokie ryzyku, produkt nie jest odpowiedni dla inwestorów detalicznych”

W przypadku instrumentów lewarowanych pojawić musi się natomiast dodatkowa uwaga:

„Instrument, który zamierzasz nabyć posiada dźwignię finansową. Musisz być świadomy, że straty mogą przekroczyć środki niezbędne do otworzenia pozycji”.

Broker musi dokonać oceny zdolności finansowej tradera

Dodatkowo każdy broker detaliczny musi ocenić, czy klient ma odpowiednie środki i doświadczenie, aby handlować na wybranym instrumencie lewarowanym. Osoby, które nie przejdą pozytywnie wspomnianego „testu” będą musiały przedstawić pisemne oświadczenie, w którym informują, że zdają sobie sprawę z podejmowanego ryzyka.

Powyższe zmiany mogą być jednak trudne w implementacji. Brokerzy korzystają bowiem z rozwiązań zewnętrznych dostawców technologii, niezbędne będzie więc zaangażowanie dodatkowych zasobów, aby umożliwić płynne przejście całego procesu. Brokerzy mają zaledwie miesiąc, aby wdrożyć nowe wymogi CNMV – w innym razie ich lokalne licencje mogą zostać zawieszone.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here