Naga MarketsHiszpańska lewicowa koalicja polityczna Unidos Podemos wezwała rząd do zbadania i wdrożenia technologii Blockchain. Koalicja, utworzona z lewicowych partii Podemos, United Left, Equo i innych mniejszych ugrupowań, zasugerowała, że władze Hiszpanii powinny ustanowić podkomitet odpowiedzialny za badanie potencjału technologii sieci bloków oraz regulacji kryptowalut.


Alberto Montero z UP podobno zarejestrował już formalny wniosek w tej sprawie w izbie niższej wraz z planem projektu.

Oszczędności i korzyści

Organ skupiony na Blockchainie miałby zrzeszać członków administracji publicznej, władzy państwowej i urzędników, a także ekspertów branżowych.

Według Montero, inicjatywa ma na celu zbadanie “ogromnego potencjału” technologii pod względem redukcji kosztów operacji rządowych i zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w kwestiach społecznych i gospodarczych.

Co z kryptowalutami?

Ponadto, partyjny sojusz zasugerował zajęcie się podejściem regulacyjnym dotyczącym korzystania z kryptowalut w Hiszpanii. Według raportu waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC) są obecnie “zlokalizowane w szarej strefie regulacji”. Koalicja proponuje również oparcie polityki na wynikach badań Forum Blockchain Unii Europejskiej (UE), zainicjowanych przez Komisję Europejską w lutym 2018 r.

Unidos Podemos nie jest jedyną organizacją polityczną, która ostatnio zaproponowała adopcję sieci bloków w Hiszpanii. Wcześniej 133 posłów hiszpańskiej partii Partido Popular (Partia Ludowa) zaproponowało projekt ustawy o użyciu Blockchaina w administracji publicznej kraju.

Niedawno dwie duże hiszpańskie instytucje publiczne, Hiszpańskie Stowarzyszenie Autorów i Wydawców (SGAE) i madrycka Szkoła Inżynierii Telekomunikacyjnej (ETSIT-UPM), połączyły siły, aby zastosować technologię do cyfrowego zarządzania prawami autorskimi.

Jeśli chodzi o regulację walut cyfrowych, hiszpański Kongres wyraził jednogłośne poparcie dla projektu przepisów dotyczących unormowanie prawne technologii Blockchain i kryptowalut. Projekt inicjatywy, zaproponowany przez Partię Ludową, sugeruje, że państwo współpracuje z Krajową Komisją Rynku Papierów Wartościowych (CNMV) i Bankiem Hiszpanii w celu skoordynowania wspólnego stanowiska w sprawie Bitcoina i pochodnych w szerszym kontekście europejskim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here