Naga Markets133 reprezentantów hiszpańskiej partii rządzącej, Partii Ludowej, przygotowało projekt ustawy o użyciu technologii Blockchain w administracji publicznej ich kraju. Tym samym Hiszpania poszłaby w kierunku Szwajcarii w kwestii otwarcia się na tą nowoczesną technologię.   


Ustawa została przedstawiona w czasie obrad hiszpańskiego Kongresu 22 czerwca i opublikowana na oficjalnej stronie internetowej 26 czerwca. Nowe przepisy nie zostały jeszcze oddane pod obrady i omówione przez posłów innych ugrupowań.

Zgodne z informacjami z lutego br. rządząca Hiszpanią Partia Ludowa rozważa także wprowadzenie ulg podatkowych dla firm korzystających z technologii Blockchain. Odpowiednie rozwiązania legislacyjne miałyby powstać do końca roku.

Co o Blockchain i kryptowalutach myślą inne partie?

W marcu inna lokalna partia, Ciudadanos, zaproponowała stworzenie jasnych przepisów dla przedsiębiorstw zajmujących się kryptowalutami. Ugrupowanie chce także, by firmy te wysłały wszelkie niezbędne informację do urzędów skarbowych. Także w marcu inna duża partia, PSOE, złożyła wniosek o zbadanie, w jaki sposób kryptowaluty są regulowane w pozostałych krajach.

Partia Ludowa rządzi Hiszpanią od 2011 r., gdy wygrała przedterminowe wybory. Ugrupowanie uzyskało wtedy większość absolutną w Kongresie i odniosło tym samym historyczne zwycięstwo, osiągając najlepszy wynik od czasu swojego powstania. W hiszpańskim parlamencie zasiada jej 186 posłów (na 350 mandatów). W czerwcu tego roku formacją wstrząsnęła afera korupcyjna, która doprowadziła do odwołania ze stanowiska premiera jej lidera Mariano Rajoy’a. Propozycja oparcia administracji państwowej na technologii Blockchain może być więc chęcią pokazania przez partię, że zależy jej na transparentności życia publicznego.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here