Naga MarketsIronFX to jeden z głośniejszych przypadków upadłości brokera, który pociągnął za sobą tysiące rachunków klientów detalicznych. W grudniu zeszłego roku pisaliśmy o pozwie jaki wystosował niewypłacalny broker wobec jednej z blogerek. Tymczasem inny poszkodowany klient stworzył pozycję podsumowującą całą historię IronFX. 


Autorem darmowej pozycji jest Suvog Rathod, który na ponad pięćdziesięciu stronach dokładnie opisuje historię IronFX.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tematem niniejszej pozycji jest skandal finansowy jaki wywołała firma inwestycyjna IronFX Global Limited z siedzibą na Cyprze. 

Sprzeniewierzenie dziewięciocyfrowej sumy pieniędzy należących do klientów firmy trwało ponad dwa lata i odbyło się przy jednoczesnej obojętności mediów jak i przede wszystkim władz. 

Pomimo skali całej sprawy do momentu powstania tej publikacji nie powstał żaden reportaż na temat IronFX ani w Europie, ani na świecie. Mamy nadzieję, że ta książka to zmieni…

W powyższy sposób autor wprowadza czytelnika w temat IronFX – spółki, która nie oddałą swoim klientom kwoty ponad 176 milionów dolarów, nie mówiąc już o należnościach wobec cypryjskiego rządu na kwotę 1,5 mln USD.

Pierwsze karty The IronFx Story: How a Cyprus based company could misappropriate 176 million of clients’ money due to a gap in the EU regulation wprowadzają czytelnika w główne zarzuty wobec IronFX oraz przedstawiają krótką historię spółki. Następnie autor płynnie przechodzi do opisu samego śledztwa w sprawie sprzeniewierzenia gigantycznej sumy oraz przedstawia pogląd swój oraz pozostałych klientów na całą sprawę. 

Przeczytaj też: Skarga na IronFX w Parlamencie Europejskim. Prezes stanie przed sądem?

W tej darmowej pozycji znajdziemy również rozdział poświęcony regulacjom w Europie – ich jakości oraz podmiotach, które decydują o kształcie rynku finansowych na kontynencie. Ostatnie karty książki poświęcone są temu co poszkodowani mogą jeszcze zrobić, by odzyskać swoje pieniądze.

Must read dla klientów IronFX

Opisywana pozycja z pewnością nie jest przeznaczona dla każdego, choć każdy może poświęcić jedno popołudnie by zapoznać się z opisaną na pięćdziesięciu stronach historią brokera. Z całą pewnością książkę powinni przeczytać byli klienci IronFX – zwłaszcza ostatnie podrozdziały dotyczące możliwych działań prawnych związanych z wyegzekwowaniem swoich pieniędzy od firmy.

Książka dostępna jest na Amazon w formacie odpowiednim dla czytników Kindle. Jak na razie (a według informacji do których dotarła redakcja Comparic, ma się to zmienić) The IronFx Story: How a Cyprus based company could misappropriate 176 million of clients’ money due to a gap in the EU regulation pozostaje pozycją darmową. 

Jeśli posiadasz Kindle i interesujesz się branżą forex – ta pozycja powinna Cię zaciekawić.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here