Naga Marketshighsky_brokersNadzorowany przez Czeski Bank Centralny oraz świadczący usługi również na terenie Polski Dom Maklerski HighSky Brokers został ukarany kwotą 1 000 000 CZK za niedopełnienie zapisów czeskiej ustawy o rynku kapitałowym. Zdaniem przedstawicieli CNB broker nie działał z zachowaniem należytej staranności


Kierowane przez polski zespół HighSky Brokers ma trzydzieści dni na zapłatę przyznanej przez czeskiego regulatora grzywny w wysokości 1 000 000 CZK (ok 160 tys. PLN). Jak wynika z doniesień prasowych, cała sprawa wyszła na jaw w 2011 roku, czyli momencie rozpoczęcia działalności przez HighSky Brokers w Czechach. Wówczas CNB zwracał uwagę na uchybienia w procesach wewnętrznych.

Mowa tu przede wszystkim o nieodpowiednim zabezpieczeniu depozytów klientów HighSky Brokers. Jak informuje CNB, ukarany broker od 5 października 2011 roku, aż do 16 sierpnia 2013 nie wypracował zadowalających zasad zarządzania ryzykiem, które zapewniałyby rzetelną ocenę ryzyka związanego z prowadzoną działalnością.


Artykuł został zaktualizowany po kontakcie z polskim oddziałem HighSky Brokers. Jak na razie czekamy na osobny komunikat w tej sprawie.

Tekst powstał dzięki uprzejmości pana Luboslava CisarikaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAmazon kontynuuje swoje wzrosty
Następny artykułOd inwestora do scalpera – USDCAD – 30 września 2016
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here