Naga MarketsBMW i8, które HFT Brokers oferowało w konkursie "Przewaga na starcie"
BMW i8, które HFT Brokers oferowało w konkursie “Przewaga na starcie”

Dzięki tej akcji promocyjnej, HFT Brokers chciał zdominować polski rynek FX/CFD i trafił na usta ogólnopolskich mediów. Kilkanaście miesięcy po zakończeniu konkursu okazuje się jednak, że całkowicie niesłusznie. Luksusowe BMWi8, które miało stać się własnością najskuteczniejszego tradera, nigdy w jego ręce nie trafiło. Podobnie jak równowartość pieniężna, którą obiecano w zamian.


Stopa zwrotu na poziomie 9 tysięcy procent!

Osoby aktywnie związane z detalicznym rynkiem Forex w Polsce z całą pewnością pamiętają akcję promocyjną HFT Brokers, w której inwestorzy rywalizowali ze sobą w konkursie handlowym mogąc zgarnąć MacBooki Apple oraz BMW i8 o wartości 600 tysięcy złotych.

W trakcie czterech tygodni zmagań konkursowych inwestor pod pseudonimem „Viczi” mógł pochwalić się zawrotną stopą zwrotu na poziomie 9 tysięcy procent. Pod pseudonimem kryje się Pan Dawid, którego losy opisuje Łukasz Pałka na portalu money.pl – informujący również jako pierwszy o tej sprawie.

Konkurs „Przewaga na starcie” skończył na pierwszy miejscu, zmieniając początkowe 10 tysięcy wirtualnych środków w 900 tysięcy. Po uroczystej gali, w której zaprezentowano mu samochód, nie odjechał nim jednak do domu. Jak się następnie okazało, nie zobaczył też jego równowartości w realnej gotówce.

Sam zainteresowany jak i jego mecenas nie chcą komentować sprawy. Udało im się bowiem wygrać w sądzie, jednak zapisy umowy z HFT Brokers podają, że ujawnienie jakichkolwiek informacji poufnych może kosztować zwycięzcę prawie 470 tysięcy złotych.

Gotówka zamiast samochodu

Skąd kara umowna w wysokości 470 tysięcy, gdy BMW i8 wyceniono na prawie 600 tysięcy? Jak twierdzi Tomasz Rulka, członek zarządu HFT Brokers, wzięła się ona z faktu, że „Viczi” miał zrezygnować z odbioru nagrody rzeczowej na rzecz rozliczenia w formie gotówkowej, a ostateczna kwota porozumienia to właśnie wspomniane powyżej 470 tysięcy.

Odpowiedzialność za wypłacenie kwoty wziął na siebie jednak nie HFT Brokers, a spółka V Capital, czyli dominujący akcjonariusz w HFT Group. W marcu 2016 roku na rachunek osobisty pana Dawida trafiło 100 tysięcy złotych, które miało być pierwszą transzą. Problem jednak w tym, że nikt podziału wcześniej nie ustalał oraz, że kolejne transze nigdy nie zostały przelane.

We wrześniu bieżącego roku sąd zalecił wypłatę pozostałych 369 135,81 zł wraz z należnymi odsetkami oraz pokrycie kosztów procesu przez V Capital. Jednocześnie Tomasz Rulka twierdził, że pieniądze wygranemu się należą, dlatego podmiot nie składa odwołania.

Zdobywca wielu nagród branżowych odchodzi z rynku

Sprawy na pewno nie ułatwi fakt decyzja HFT Brokers z drugiej połowy października, kiedy podmiot ogłosił rezygnację z dalszego świadczenia usług FX/CFD na polskim rynku detalicznym. Wcześniej broker wielokrotnie wyróżniany był w prestiżowych konkursach branżowych – między innymi przez Fundację FxCuffs, portal Parkiet oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW).

Mamy nadzieję, że „Viczi” będzie w stanie odzyskać należne mu środki. Portal Comparic.pl jednocześnie kontaktował się z przedstawicielami HFT Group – gdy pojawi się jakakolwiek odpowiedź, powyższy artykuł zostanie o nią uzupełniony.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

6 KOMENTARZE

  1. Zainwestowałem 50000,00zł.w obligacje VCapital serii m,były sprzedwane przez HFTBrokers. proszę o informację kiedy odzyskam ww.kwotę T J N

  2. Slabe info compric.pl
    Organizatorem konkursu byla agencja reklamowa a nie HFT. Pan nie wzial samochodu tylko chcial pieniadze, a nawet na money jest napisane ze zobowiazanie przejela Vcapital.

    Nie przepadam za polskimi brokerami ale atakowanie bez poznania tematu tez raczej nie jest zbyt profesjonalne.

    Naglowek raczej pod pozew sadowy sie nadaje 🙂

  3. To wy powinniscie być czujni a nie wasz były czytelnik. Jak czytacie artykuły na money.pl i chcecie napisac na ten sam temat to musicie czytać ze zrozumieniem, bo z tego co przeglądam wasze teksty to mniej “naciągnieć” i niedomówień jest na TVN.

  4. Coś słabe macie dane , ponieważ HFT nie wypłaciło 369 135,81 PLN a nie 470 TYS Panu Dawidowi. I wy się nazywacie serwisem informacyjnym????? Pozdrawiam Roman

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here