Naga MarketsHertz zawiesza sprzedaż "bezwartościowych" akcji w związku z wątpliwościami SECHertz Global Holdings Inc. zawiesił plany pozyskania kapitału poprzez emisję nowych akcji po tym, jak spółka ostrzegła inwestorów stwierdzając, że akcje są niemal “bezwartościowe” po odrzuceniu propozycji zmniejszenia zadłużenia w ten sposób zgłoszone do amerykańskich instytucji regulacyjnych

  • Hertz w połowie maja złożył wniosek o upadłość, a Carl Icahn –  jeden z głównych akcjonariuszy – sprzedał wszystkie udziały.
  • Akcje od dołka z 26 maja tymczasowo wzrosły nawet 10-krotnie.
  • Hertz postanowił walczyć z zadłużeniem wypuszczając nowe akcje z uwagi na zwyżkę notowań.
  • SEC zablokowała tą możliwość i zawiesiła notowania spółki.

Hertz: emisja akcji i notowania zawieszone

Hertz zdecydował się zatrzymać notowania w trakcie środowej sesji z uwagi na konieczność odwołania się do zarzutów postawionych przez SEC, jak wynika z oświadczenia spółki.

– Sprzedaż została zatrzymana ze skutkiem natychmiastowym do wyjaśnienia przez SEC. – oświadczyli przedstawiciele Hertza. Spółka oświadcza, że obecnie nie dokonuje emisji akcji i że jej doradcy są w stałym kontakcie z SEC.

Działania SEC zatrzymały (przynajmniej tymczasowo) sprzedaż akcji, która miała pozwolić Hertzowi na pozyskanie dodatkowych 500 mln dol. Ostrożność SEC stoi w absolutnym przeciwieństwie do szaleństwa indywidualnych inwestorów, którzy gwałtownie handlują akcjami Hertza zmierzającego do bankructwa. W końcu, spółka w połowie maja zgłosiła wniosek o upadłość, jednak okazało się to jedynie zachętą do niepohamowanej spekulacji.

Hertz: akcję są bezwartościowe. SEC zawiesza notowania Hertza.

Notowania Hertz Global Holdings na NYSE. Źródło: tradingview.com

Kurs akcji Hertza cechuje się nieprawdopodobną zmiennością. Środowe notowania zamknęły się ostatecznie ceną 2 dol., choć jeszcze 3 czerwca kurs wynosił 5,53 dol. po niemal 10-krotnym wzroście z poziomu 0,56 dol. z 26 maja.

Tymczasem, Hertz wielokrotnie ostrzegał, że akcjonariusze w wyniku ewentualnej upadłości mogą zostać z niczym. Posiadacze akcji zwykłych są jednymi z ostatnich do rekompensaty w przypadku bankructwa.

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: Hertz ostrzega kupujących akcje: tylko cud oszczędzi ich przed utratą pieniędzy

Ekspert firmy Dorsey Whitney, Thomas Gorman wyjaśnia, dlaczego emisja akcji przez Hertza została wstrzymana:

– Z jednej strony, jeśli zamieszczasz pełną informację o obecnej kondycji spółki, możesz dokonywać emisji czego tylko chcesz. Jednak z drugiej strony, zapewne istnieją poważne problemy z tym co jest sprzedawane i oferta emisyjna jest tak dziurawa, że nie powinna zostać opublikowana. Sadzę, że patrzą na to (SEC – przyp. red.) i spodziewają się, że coś jest nie tak” – stwierdził Gorman.

Hertz wpadł na pomysł emisji akcji, po tym jak cena podskoczyła 10-krotnie do 5,53 dol. Początkowo, miały zostać wypuszczone akcje o łącznej wartości 1 mld dol., jednak wraz ze spadkiem notowań, sumę tę obniżono do 0,5 mld dol. Hertz uzasadnia potencjalną emisję akcji mniejszymi ograniczeniami i kosztami dla spółki niż wysokooprocentowana pożyczka.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here