Naga MarketsAkcjonariuszom Hertz grozi utrata swoich akcjiHertz ostrzegł potencjalnych inwestorów planujących zakup nowych akcji, że będą one bezwartościowe, a posiadane akcje mogą zostać bezpowrotnie stracone.

  • Amerykańskie przedsiębiorstwo wynajmujące samochody zostało poważnie dotknięte przez ograniczenia w ruchu, spowodowane COVID-19.
  • Hertz planuje sprzedać akcje o wartości 500 milionów dolarów.
  • Firma ma do spłacenia 2,3 miliardów dolarów długu z samych obligacji.

Hertz: Poważne kłopoty firmy z Florydy

Właściciele akcji nie zobaczą zwrotu środków z jakiegokolwiek planu upadłościowego, chyba że ci z bardziej uprzywilejowanymi roszczeniami, w tym posiadacze obligacji, zostaną spłaceni w całości – poinformował Hertz, oferując aż 500 milionów dolarów w akcjach zwykłych.

Wymagałoby to znaczącej i szybkiej, a obecnie nieoczekiwanej poprawy warunków prowadzenia działalności – zapowiedziała spółka.

Jefferies Group, który jest liderem w ofercie akcji, otrzyma aż 3% wpływów brutto i 200 tysięcy dolarów dla swoich prawników. Prawnik Hertz przyznał podczas zeszłotygodniowej rozprawy sądowej, że przejście do sprzedaży akcji w stanie upadłości jest bezprecedensowe.

Hertz zapowiadał wcześniej, że sprzedaż akcji może przynieść nawet miliard dolarów w gotówce. Zapowiedzi te były oparte na prawie dziesięciokrotnym wzroście cen jego akcji z 56 centów w dniu 26 maja do 5,53 dolarów w dniu 8 czerwca. We wtorek ceny jego akcji osiągnęły poziom 1,88 dolara.

Zobacz również: Aż 1,6 mld zł. wpłynęło do funduszy inwestycyjnych w maju

Firma szacuje w swoim wstępnym miesięcznym raporcie operacyjnym złożonym w sądzie, że wyda 1,28 miliardów dolarów w ciągu 12 tygodni kończących się 21 sierpnia.

W ciągu ostatniego miesiąca cena akcji Hertz spadła o 28,79%

Hertz ma wiele długów do spłacenia, zanim właściciele akcji zobaczą jakiekolwiek pieniądze. Same tylko obligacje opiewają na około 2,3 miliarda dolarów, a kwota ta nie obejmuje nawet tego, co jest należne bankom, ani żadnych opłat leasingowych, odsetek czy kosztów amortyzacji.

Według serwisu iSeeCars.com, pojazdy firmy Hertz są sprzedawane w Internecie średnio za 1389 dolarów poniżej wartości rynkowej dla samochodów używanych z porównywalnym wyposażeniem i przebiegiem, co stanowi 43% większy rabat niż w przypadku pojazdów sprzedawanych w kwietniu.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Hertz w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here