Naga MarketsHertz nadal 4-razy droższy niż w dołku, chce pozyskać 1 mld dol. na ratowanie się z bankructwaHertz Global Holdings Inc., spółka zajmująca się wypożyczaniem samochodów, zaproponowała w postępowaniu upadłościowym “Chapter 11” wykorzystanie obecnej zwyżki swoich notowań na spłatę części zadłużenia w wysokości 1 mld dol. poprzez spłatę akcji własnych.

  • Hertz znajduje się w olbrzymich finansowych problemach w związku z ograniczeniami transportu wywołanymi pandemią Covid-19.
  • Firma zgłosiła wniosek “Chapter 11” i chce pozyskać 1 mld dol. z emisji nowych akcji wykorzystując wysokie notowania.
  • Akcje Hertza są nadal niemal 4-razy wyżej niż w dołku kiedy akcje były warte 56 centów.

Hertz ratuje się z bankructwa wykorzystując wysokie notowania

Akcje Hertz Global Holdings Inc., popularnej w cały Stanach Zjednoczonych spółki zajmującej się wypożyczaniem samochodów, są nadal na poziomie 4-krotnym wyższym niż w dołku wywołanym informacją o zgłoszeniu przez Hertza wniosku o “Chapter 11”.

W wyniku informacji o postępowaniu upadłościowym i sprzedaży dużego pakietu udziałów przez legendarnego inwestora Carla Icahna, notowania Hertza spadły do 56 centów za akcję. W wyniku trendu wzrostowego amerykańskiej giełdy oraz euforii i aktywności inwestorów, Hertz wzrósł niemal 10-krotnie, osiągając kurs 5,53 dol. za akcję. Obecnie, notowania znajdują się na poziomie 2,06 dol.

Hertz nadal 4-razy droższy niż w dołku, chce pozyskać 1 mld dol. na ratowanie się z bankructwa
Notowania Hertz. Źródło: tradingview.com

Hertz chce skorzystać z tej dwutygodniowej zwyżki i wypuścić 246,78 mln akcji zwykłych z pomocą Jefferies LLC, jak wynika ze sprawozdania sądowego.

Zobacz również: Hertz: akcje w górę aż o 115% w poniedziałek, a w 2 tygodnie o niemal 900%

– Obecne ceny rynkowe i wolumeny obrotu akcjami zwykłymi Hertza stanowią potencjalną wyjątkową szansę dla dłużników na pozyskanie kapitału na warunkach o wiele korzystniejszych niż zwykle w sytuacjach finansowania “spółki działającej pomimo bankructwa (debtor-in-possession financing)” – stwierdzili przedstawiciele Hertza.

Dodatkowo Hertz zaznaczył, że to może być ostrzeżenie dla inwestorów, że akcje spółki niedługo mogą być bezwartościowe. Co przewrotne, deklaracja złożona przez Hertza miała miejsce gdy akcje były na wyższych poziomach niż obecnie, a informacja o zamiarach spółki wywołała zjazd notowań do 2.06 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here