Naga MarketsHertz: akcje w dół o 11% po sprzedaży udziałów przez inwestycyjnego gigantaNotowania obarczonej licznymi problemami spółki Hertz Global Holdings zajmującej się prowadzeniem wypożyczalni samochodów spadły aż o 11% do 1,16 dol. za akcję po tym jak legedarny inwestor Carl Icahn sprzedał swoje wszystkie udziały w firmie zaliczając na swój poczet stratę aż ok. 1,8 mld dol.

  • Hertz znajduje się w olbrzymich finansowych problemach w związku z ograniczeniami transportu wywołanymi pandemią Covid-19.
  • Firma zgłosiła wniosek “Chapter 11” i chce dokonać restrukturyzacji.
  • Carl Icahn postanowił sprzedać wszystkie 39% udziałów w Hertzu, jednak twierdzi, że wierzy w spółkę.

Hertz: Carl Icahn sprzedaje wszystkie udziały

Według wniosku SEC, 26 maja Icahn dokonał transakcji sprzedaży 55,34 mln akcji opiewającej na sumę 39,8 mln dol. gdy kurs Hertz wynosił jedynie 0,72$ za akcję. Jego udziały wynosiły 39% i jego interesy reprezentowało trzech członków zarządu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspierałem i inwestowałem w Hertz od 2014 roku. Niestety, z powodu Covid-19 i spowodowanych przez niego ekstremalnie gwałtownego i znaczącego spadku podróży, Hertz napotkał duże finansowe trudności. Popieram zarząd w jego decyzji o złożeniu wniosku o ochronę upadłościową” – oświadczył 84-letni weteran rynków.

W zeszły piątek Hertz złożył wniosek o ochronę w związku z bankructwem po tym jak spółce nie udało się osiągnąć porozumienia z długoterminowymi wierzycielami. Informacja sprowadziła kurs do poziomu 1,82 dol. w handlu pozasesyjnym na NYSE.

Hertz: akcje w dół o 11% po sprzedaży udziałów przez inwestycyjnego giganta
Notowania Hertz na NYSE. Źródło: tradingview.com

Hertz zamierza dokonać finansowej restrukturyzacji swojej działalności przygotowując się na trwające jeszcze długo odbudowanie rynku związanego z podróżowaniem. Podczas reorganizacji, Hertz będzie kontynuował standardową działalności, realizował należności, wypłacał płace i kontynuował obsługę klientów.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zobacz również: CAD/JPY z realizacją scenariusza wzrostowego – analiza dla początkujących

Wczoraj dokonałem sprzedaży moich udziałów ze znaczną stratą, ale to nie znaczy, że nie mam wiary w Hertz. Wierzę, że plan restrukturyzacji oparty o nowy kapitał, Hertz znowu stanie się wspaniałą firmą. Zamierzam śledzić reorganizację spółki i rozważam wspieranie Hertza w przyszłości jeśli pojawi się ku temu okazja.” – dodał Carl Icahn.

Obecnie notowania Hertza są 92% niżej niż rok temu, jednak w tej fatalnej sytuacji analitycy TipRanks widzą potencjał na odbudowę kursu do 3,33 dol. za akcję.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here