Naga MarketsHerkules miał 1,56 mln zł zysku netto, 11,76 mln zł EBITDA w I poł. 2021 r.Warszawa, 30.09.2021 (ISBnews) – Herkules odnotował 1,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 2,02 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 2,07 mln zł wobec 5,34 mln zł zysku rok wcześniej. Wartość EBITDA wyniosła odpowiednio 11,76 mln zł wobec 15,29 mln zł rok wcześniej.Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 72,55 mln zł w I półroczu br. wobec 72,9 mln zł rok wcześniej.

„Zaobserwowane wiosną br. ożywienie na rynku budowlanym przyniosło w II kwartale 2021 r. wzrost sprzedaży w segmencie podstawowym w relacji do wartości uzyskanej w I kwartale br. Podobny charakter miała dynamika przychodów w pozostałych segmentach operacyjnych. Dzięki temu grupie kapitałowej udało się zmniejszyć stratę operacyjną wykazaną za pierwsze trzy miesiące 2021 r., jednak wyniki prezentowane okresu wciąż pozostają pod silnym wpływem stagnacji okresu zimowego. Na prezentowane w niniejszym sprawozdaniu rezultaty finansowe wciąż silnie oddziaływają także niekorzystne tendencje wywołane zamrożeniem rynku (głównie budownictwo kubaturowe) w 2020 r. z powodu pandemii, które wywołało spadek zamówień, kontraktów, stopnia wykorzystania maszyn i cen usług” – czytamy w raporcie.

„Począwszy od II kwartału 2021 r. obserwowany jest stopniowy powrót do cenowych poziomów sprzed pandemii, ale w prezentowanym okresie wciąż w segmencie sprzętowym obecny był duży udział kontraktów zawartych na niższych cenach w poprzednich okresach sprawozdawczych. Pozostałe segmenty operacyjne wypracowały wzrost sprzedaży i pozytywne wyniki, jednak ich wolumen nie wystarczył, by 1 półrocze 2021 r. zakończyć pozytywnym wynikiem na sprzedaży. Warto zwrócić uwagę na dynamicznie rosnącą sprzedaż oraz marżowość spółki Gastel Prefabrykacja S.A., która poza obsługą projektu GSMR, pozyskuje coraz więcej zleceń na rynku polskim i zwiększa swoją sprzedaż na rynku czeskim oraz niemieckim” – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I poł. 2021 r. wyniosła 4,82 mln zł wobec 1,84 mln zł zysku rok wcześniej.

Herkules jest dostawcą usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych oraz realizacji transportu ponadgabarytowego. Świadczy również usługi budowlano-montażowe wiązane z wznoszeniem obiektów kubaturowych, farm wiatrowych oraz realizuje obiekty telekomunikacyjne i energetyczne. Jest notowany na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje cena | kernel kurs akcji | akcje budimex | dax prognoza | orlen gpw | kurs jsw | kurs dolara nbp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here