Naga MarketsHerkules [HRS], Ultimate Games [ULG] – Gorące spółki dniaNotowany na warszawskim parkiecie Herkules odnotował wczoraj kolejną mocną sesję w ramach trwającego od ponad tygodnia niezwykle dynamicznego rajdu wzrostowego. Wczorajszy raport kwartalny może być zwieńczeniem pierwszej fali wzrostów. Spółka pokazała pozytywne wyniki, co może oznaczać, że kończy się najgorszy okres pod tym względem, jaki mieliśmy w ubiegłym roku. Herkules odnotował 1,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,11 mln zł zysku rok wcześniej.

  • Silne wzrosty na akcjach Herkulesa
  • Spółka wyraźnie poprawia wyniki. Kurs w kierunku 2,40 zł
  • Ultimate Games wraca do wzrostów przed debiutem “House Flipper” na Nintendo Switch

Zysk operacyjny wyniósł 4,32 mln zł wobec 2,46 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 9,32 mln zł w porównaniu z 7,5 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 27,33 mln zł wobec 29,87 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Herkules wychodzi z wynikowego dołka

Co istotne, spółka potrafiła znacząco obniżyć koszty działalności. Wydaje się więc, że wynikowy dołek spółka ma już za sobą. Okolice 2 zł mogą wywołać korektę, jednak najbliższy techniczny opór mamy nieco wyżej przy 2,40 zł.

herkules


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Ultimate Games na nowych maksimach

Spółka Ultimate Games poinformowała wczoraj o zawarciu z PlayWay umowy na port i wydanie gry “Uboat” na Xbox One i PlayStation 4. Planowany termin premiery gry to 2021 rok. Zgodnie z umową, spółka będzie miała swój udział w przychodach ze sprzedaży gry, a warto dodać, że wersja na PC sprzedała się już w ponad 161 tysiącach sztuk. Wcześniej spółka informowała także o wyznaczeniu daty premiery gry “House Flipper” czyli wielkiego hitu, na platformę Nintendo Switch na 12 czerwca.

ultimate games

Wydaje się więc, że obecne wzrosty mają związek właśnie z nadchodzącym debiutem. Na wykresie doszło bowiem do wybicia z konsolidacji trwającej od końca kwietnia i obecnie kurs znajduje się na nowych, historycznych maksimach. Najbliższym celem kupujących są zapewne okolice 40 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here