Naga MarketsHerkules [HRS], Sanok [SNK] – Gorące spółki dniaDostawcą usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych, spółka Herkules, opublikowała wczoraj raport z wynikami za III kwartał. Został on przez rynek dobrze przyjęty, gdyż może wskazywać na pozytywny trend poprawy wyników. Herkules odnotował 0,63 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 30,95 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 1,6 mln zł wobec 21,32 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 37,76 mln zł wobec 33,46 mln zł rok wcześniej.

    • Herkules pokazał zyski za III kwartał
    • Bardzo dobre wyniki Sanoka i silne odbicie na wykresie
    • Spółka przed szansą zakończenia długiego okresu spadkowego

Sumując wyniki od początku roku, po trzech kwartałach spółka wypracowała 2,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 31,82 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 110,66 mln zł w porównaniu z 94,62 mln zł rok wcześniej. Gdyby nie pandemia, wyniki byłby zdecydowanie lepsze. Spółka jednak z optymizmem patrzy w przyszłość, a ta choćby ze względu na projekty energetyki wiatrowej, rysuje się w pozytywnych barwach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieudana próba wybicia

W segmencie sprzętu niezbędnego do stawiania wiatraków, spółka notuje spore wzrosty, które powinny się utrzymać. Na wykresie widać szanse na kolejny impuls wzrostowy, po długim okresie korekty. Spadki wyhamowały, a obecnie kurs próbuje wybicia ponad lokalny opór 1,35 zł, mimo że wczorajsza próba wybicia nie zakończyła się sukcesem.

herkules

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Koniec trendu spadkowego?

Jeszcze bardziej pozytywnie zareagował rynek na wyniki producenta wyrobów gumowych, firmy Sanok. Spółka odnotowała w III kwartale bieżącego roku 19,91 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 8,33 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 24,04 mln zł wobec 7,31 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 265,23 mln zł wobec 265,21 mln zł rok wcześniej.

W sumie od początku roku Sanok wypracował około 30,63 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 35,02 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 706,12 mln zł w porównaniu z 804,88 mln zł rok wcześniej. Trzeci kwartał wskazuje więc na wyraźne odbicie. Sanok liczy na to, że kolejne miesiące będą co najmniej nie gorsze niż rok wcześniej pod względem marż.

sanok

Największy wpływ pandemia miała na sektor motoryzacyjny. Dla spółki jest to ważna część przychodów i jeżeli sytuacja w tym sektorze będzie się poprawiać, to także wyniki Sanok powinny nadal wzrastać. Warto dodać, że taki odczyt kwartalny, szczególnie jeżeli chodzi o zysk netto może okazać się początkiem trendu wzrostowego w wynikach, po kilku słabszych latach, który mimo wszystko były zyskowne. Wykres miesięczny pokazuje jak wielka przecena dotknęła Sanok i być może obecnie zaczyna się proces odrabiania strat.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here