Naga MarketsHerimpact wspiera kobiety na rynku pracy. Rozmowa Magdaleną Linke-KoszekHerimpact jest platformą, która ma zrzeszać kobiety i wspierać je w rozwoju kariery oraz własnych biznesów. Platforma przeprowadziła ostatnio kampanię crowdfundingową, która zakończyła się fiaskiem, choć jak podkreśla Magdalena Linke-Koszek, na antenie Comparic24, finalnie udało pozyskać się anioła biznesu, który wspiera projekt w dalszych krokach.Herimpact wspiera kobiety

Herimpact jest platformą internetową, która wspiera kobiety. Wspiera i inspiruje, jeżeli chodzi o ich karierę, jeżeli chodzi o pracę, o przedsiębiorczość, więc my tak naprawdę działamy na różnych torach. Z jednej strony pomagamy kobietom, jeżeli chodzi o ich rozwój zawodowy w firmach, w korporacjach, w pięciu się na szczyt i rozbijaniu szklanych sufitów. Z drugiej strony mocno wspieramy kobiety, które są przedsiębiorcze, które chcą zakładać swoje własne działalności, które chcą nawiązywać sieci społecznościowe, sieci kontaktów. Więc jesteśmy trochę takim hybrydowym i holistycznym tworem. – wskazuje Magdalena Linke-Koszek.

Jak wskazuje gość programu Comparic24, pomysł na stworzenie takiej platformy narodził się jeszcze w czasach kariery dyplomatycznej w Parlamencie Europejskim, kiedy to założycielka i CEO Herimpact.com po raz pierwszy zetknęła się z tematyką szklanych sufitów i aktywizacji zawodowej kobiet. Wtedy też powstał pomysł stworzenia dużej społeczności kobiet, początkowo z całej Polski a docelowo również i z zagranicy.

Nieudana kampania

– To jest dosyć złożona sytuacja. Z jednej strony pandemia, z drugiej to, że my dopiero wystartowaliśmy i to był bardzo wczesny etap rozwoju. Ja cały czas wierzę, że takie platformy jak nasza, czyli platforma oparta na społeczności, która jest bardzo wspierającą się i aktywną społecznością, jest świetną możliwości, jeżeli chodzi o przygotowywanie kampanii crowdfundingowych. U nas myślę, że to była kwestia złego czasu, czyli troszkę za wczesny etap. No i też niestety, ale muszę przyznać, też to, że kobiety nie rozmawiają o pieniądzach i ten temat pieniędzy jest nieobecny. – podkreśla Magdalena Linke-Koszek.

Ostatecznie jednak projekt udał się pod kątem PR, dzięki czemu możliwe było pozyskanie inwestora prywatnego, czyli anioła biznesu, który nakręcił dalsze działania pod kątem zamknięcia pierwszej rundy inwestycyjnej od funduszu Venture Capital.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: broker ecn | kurs ten square games | kurs eur online | kurs dolara usd | dlaczego akcje pgnig spadają | notowania sp500 | blik co to znaczy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here