Naga MarketsFlaga UK i UE powiewające na londyńskim budynku. Licencja: Wikimedia Commons

Dostawca produktów dla inwestorów detalicznych z zakresu rynku FX oraz CFD, Henyep Capital Markets (HYCM) uzyskał licencję cypryjskiej komisji nadzoru (CySEC), dzięki czemu będzie mógł otworzyć się na bazę kliencką ze starego kontynentu. Do tej pory przedsiębiorstwo było licencjonowane przez FCA, jednak w obliczu zbliżającego się Brexitu autoryzacja również przed podmiot działający w ramach UE może okazać się niezbędny w nie tak odległej przyszłości.


Kolejny krok milowy i poszukiwanie europejskich klientów

Portal Finance Magnates, który informuje o uzyskaniu licencji przez spółkę zależną HYCM Europe, cytuje również jej prezesa, Stavrosa Lambourisa: „Autoryzacja CySEC jest kolejnym krokiem milowym w naszej historii oraz częścią planów pozwalających na ekspansję globalnych działań. Posiadamy teraz otwartą bramę do europejskiego rynku, potwierdzając chęć zaangażowania w tej części świata”.

Do tej pory HYCM cieszył się ugruntowaną pozycją w Azji, UK oraz na Bliskim Wschodzie. Licencja CySEC pozwoli rozszerzyć ofertę również na państwa Unii Europejskiej, w tym Polskę. Więcej informacji na temat autoryzacji, można znaleźć na stronie cypryjskiej komisji nadzoru.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here