Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Przedmiotem działalności Helio jest import i konfekcjonowanie bakalii, produkcja wyrobów z maku oraz dystrybucja wyrobów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka zyskała podczas wczorajszej sesji 5,9% i była to kolejna wzrostowa sesja w dynamicznym trendzie wzrostowym, z jakim mamy do czynienia już od blisko roku. W tym czasie cena wzrosła z okolic 3 zł do blisko 11 zł, wskazując na ogromną siłę popytu w tym czasie. Patrząc na wykres tygodniowy, widać że również obroty w trendzie wzrostowym stoją na bardzo wysokim poziomie. Obecnie kurs dotarł jednak do kluczowej strefy oporu jaką wyznaczają dwa poprzednie szczyty. Wczoraj opór został nawet naruszony, jednak na razie nie można mówić o jego przełamaniu. Patrząc jednak na dynamikę wzrostów i skalę obrotów, można mieć spore nadzieje na dalsze wzrosty. Dopiero co zakończyła się płaska korekta, nieco poniżej okrągłego poziomu 10 zł, stąd też dalsze wzrosty są prawdopodobne, mimo napotkania ważnego oporu. Ostatnio o spółce pisałem 24 października.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Głównym przedmiotem działalności spółki jest obrót wierzytelnościami oraz świadczenie usług windykacyjnych, a także obrót prawami majątkowymi oraz doradztwo i pośrednictwo finansowe.

Środowa sesja przyniosła wzrosty sięgające 3,1%, ponownie przy bardzo dobrych obrotach. Spółka powinna w najbliższych dniach zmierzyć się z oporem jaki wyznacza poprzedni wierzchołek. Zważając na dynamikę wzrostów, wysokie obroty i szerszy, wieloletni trend wzrostowy, wydaje się, że opór powinien zostać pokonany. Jeżeli tak się stanie, kurs powinien rosnąć przynajmniej do okolic historycznych szczytów. W jednej z nowszych rekomendacji spółka otrzymała cenę docelową przy 11,60 zł. To wciąż sporo powyżej aktualnej wyceny. Spółka od dłuższego czasu znajduje się w prowadzonym przez nas tzw. portfelu tabelkowym.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.  Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 26.01.2017
Następny artykułXTB publikuje wstępne wyniki finansowe
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. Fajne spółki ma Pan w portfelu… ich główny atut jest taki, że rosną 🙂
    Bowim analizowałem pod koniec grudnia – https://comparic.pl/bowim-bow-analiza-zamowienie/ – także mamy trend wzrostowy, pewien opór to okrągłe 5 zł. Dzisiaj mamy małe cofnięcie po teście tego poziomu i zobaczymy czy w najbliższych dniach nie dojdzie do spadków, w moim odczuciu będę one jednak korekcyjne, choć niczego nie można być pewnym na 100%.

  2. Super, dziękuję, akurat obie spółki mam w portfelu.
    Czy chociaż mógłby Pan jeszcze zerknąć na Bowim i jaki jest potencjalny opór, wystarczy jakby Pan w komentarzu napisał tego artykułu.
    Z góry dziękuję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here