Naga MarketsHelio [HEL], Trakcja [TRK] – Gorące spółki dniaProducent bakalii, spółka Helio w miniony piątek poinformowała, że po wstępnej analizie finansowej, jej wyniki kwartalne uległy skokowej poprawie. Chodzi o II kwartał roku obrotowego czyli okres od października do grudnia. W tym czasie, według wstępnych szacunków, spółka może zaksięgować nawet około 7 mln zł zysku netto, pod warunkiem, że nie wystąpią nieprzewidziane zdarzenia. Byłby to gigantyczny wzrost, gdyż w tym samym czasie rok temu, zysk sięgał jedynie 2,6 mln zł. Co więcej, wspomniane 7 mln zł zysku netto pobiłoby dotychczasowy rekord w historii firmy (6,5 mln zł 3 lata temu).

    • Helio sygnalizuje rekordowe wyniki
    • Kurs z wyraźną reakcją popytową
    • Trakcja notuje całoroczną stratę netto

Przychody w ostatnim kwartale miały wzrosnąć do około 98 mln zł, w porównaniu z 85 mln zł przed rokiem. Zdaniem spółki, po za wzrostem sprzedaży, za tak mocny wynik odpowiada także dyscyplina kosztowa. Pełny raport poznamy 31 marca.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kierunku 16 zł

Na wykresie już w piątek pojawiła się pozytywna reakcja i mocne wybicie. Patrząc na wykres tygodniowy, wydaje się, że można oczekiwać wzrostu ceny przynajmniej do okolic 16 zł.

helio


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zwrot na południe

Na przeciwnym biegunie, zarówno pod względem reakcji rynku jak i opublikowanych danych, była Trakcja. Spółka w poniedziałek pokazała wstępne wyniki za cały 2020 rok. Raport wypada bardzo słabo, wskazują na stratę blisko 65 mln zł netto. Przychody w zeszłym roku miały wynieść około 652,75 mln zł. W raporcie spółka wymienia szereg czynników odpowiedzialnych za roczną stratę. Wskazuje się, że m.in jeden z kontraktów wymagał dużych, dodatkowych prac.

trakcja

Ponadto z powodu pandemii wydłużył się czas realizacji prac, co generowały wyższe koszty. Dłużej trwało także oczekiwanie na decyzje administracyjne. Pojawił się także problem z pracownikami, szczególnie zagranicznymi. Kurs zareagował niemal 10% przeceną. W ostatnich miesiącach cena rosła o ponad 100%. Na wykresie dziennym widać, że zwyżka wyhamowała przy linii łączącej poprzednie szczyty. Wszystko więc wskazuje na ryzyko spadków w najbliższym okresie.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs btc wykres | akcje jsw | analizy giełdowe | akcje pgnig forum | kurs usd | gpw biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here