Naga Markets
Healthnomic rozpoczął proces nabycia prawa do technologii Wojskowej Akademii Technicznej
Paweł Wiśniewski, prezes zarządu Healthnomic

Healthnomic- spółka z branży medtech, specjalizująca się w dostarczaniu technologii do diagnostyki chorób cywilizacyjnych–poinformowała o podpisaniu term sheet z Wojskową Akademią Techniczną inicjującego proces nabycia prawa do technologii płynnej biopsji i systemu do inaktywacji wirusów, w szczególności koronawirusów, w powietrzu. Spółka zdobędzie dzięki temu dostęp do nowych technologii, które będzie mogła dalej rozwijać i komercjalizować bez ograniczeń terytorialnych i czasowych.

Healthnomic uzyska dostęp do nowych technologii

– Jestem niezwykle zadowolony z podpisanego term sheet. Negocjacje z Wojskową Akademią Techniczną prowadziliśmy już od kilku miesięcy. Widzimy olbrzymi potencjał obu rozwiązań. Choroby cywilizacyjne są główną przyczyną zgonów na świecie i jako Healthnomic chcemy brać czynny udział w ograniczaniu ich niekorzystnego wpływu na życie ludzi– komentuje Paweł Wiśniewski, prezes zarządu Healthnomic.

Głównym elementem systemu płynnej biopsji jest kolumna przesiewowa, w której znajduje się sito, którego zadaniem jest izolowanie z krwi komórek nowotworowych. Zasadnicze działanie uzyskuje się dzięki podaniu krwi na sito, które dzięki odpowiedniej wielkości otworom jest w stanie wyizolować określone wielkości komórek.

Z kolei system do sterylizacji powietrza bazuje na założeniu, że wysoka temperatura powoduje redukcję ilości wirusów znajdujących się w powietrzu. Powietrze zaciągane przy pomocy specjalistycznegowentylatora z otoczenia, kierowane jest przez poszczególne komory produktu, do znajdujących się u jego podstawy elementów grzewczych (radiatorów), które podgrzewają powietrze, co powoduje inaktywację wirusów.

Nowy system do sterylizacji powietrza, może zastąpić kosztowne w eksploatacji filtry Hepa, powszechnie stosowane w przemyśle farmaceutycznym oraz szpitalach, na oddziałach transplantacyjnych. Natomiast technologia płynnej biopsji do izolacji i identyfikacji komórek nowotworowych, krążących w krwi obwodowej,może zrewolucjonizować sposób diagnozy i leczenia chorób nowotworowych w ujęciu globalnym– komentuje dr n. med. Aleksandra Jarecka-Dobroń, dyrektor ds. medycznych firmy.

– Podpisany term sheet z Healthnomic S.A., a w dalszej kolejności umowy licencyjne pozwolą naszym technologiom na dalszy, stabilny rozwój. Dzięki rozmowom prowadzonym z przedstawicielami spółki mogliśmy przekonać się o  jej profesjonalizmie, specjalistycznej wiedzy pracowników i szerokiej bazie kontaktów w świecie medycznym. Jestem pewien, że Healthnomic doprowadzi technologie płynnej biopsji i systemów powietrza do etapu komercjalizacji skomentował dr Adam Bartnicki, z Centrum Transferu Technologii Wojskowej Akademii Technicznej.

Rozpoczęcie procesu licencjonowania technologii podmiotów trzecich jest konsekwencją przyjętej nowej strategii Healthnomic. Spółka współpracuje z jednostkami badawczymi, aby mieć stały dostęp do nowatorskich rozwiązań. Celem firmy jest identyfikacja najbardziej perspektywicznych technologii, a następnie ich przejęcie lub licencjonowanie, rozwój do etapu proof-of-concept lub certyfikacji, a następnie komercjalizacji rozwiązania we współpracy z partnerem branżowym.

W ostatnim czasie Healthnomic zarejestrował w KDPW wszystkie akcje dotychczasowych emisji. Spółka zamierza w lutym tego roku przeprowadzić emisję akcji,z której środki zostaną przeznaczone m.in. na dalszy rozwój portfolio produktowego. Po zakończeniu rundy finansowej firma zacznie ubiegać się o debiut na rynku NewConnect.

Bossa


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykuł1,16 mln zysku w 15 godzin! Rafał Zaorski stawia 4,2 mln zł na spadek WIG20
Następny artykułRender Cub rozważa przejście na rynek główny GPW. Akcjonariusze podejmą decyzję już 21 lutego br.
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here