Naga MarketsKontynuując tradycję podejmowania problematycznych tematów chciałbym się zająć aktualnym wykresem spółki HAWE. Poprzedni wpis okazał się strzałem w “10”, cena spadła o wiele niżej niż zakładałem.

Z drugiej strony zadziwia mnie ogólny fenomen spółki HWE. Spółka groszowa, fundamenty nie należą do wzorowych (niedawno spółka złożyła wniosek o upadłość) a zainteresowanie akcjami nie spada, co potwierdzają obroty na świeczkach dziennych. Jak widać spółki spekulacyjne nigdy nie wyjdą z mody. Za każdym razem przestrzegam o podobnych sytuacjach, kiedy cena dynamicznie rośnie z samego spodu wykresu a zainteresowanych nie brakuje. Ja wiem, że każdy chce zarobić w dobie szeroko zakrojonych spadków ale bez przesady.

Co się zmieniło na wykresie od ostatniego wpisu?0111-hweOd ostatniego wpisu cena zdołała zmienić lokalny trend dwa razy. Poprzednim razem (w listopadzie 2015) były to niewinne wzrosty, które nie pokonały nawet lokalnego swingu (pokonanie sugerowało by zmianę trendu krótkoterminowego na wzrostowy).

Dziś jednak jest nieco lepiej. Ostatnia fala wzrostowa zdołała pokonać lokalny swing /niebieska przerywana linia/, następnie szybko cofnęła się do niego i poszybowała w górę (dzisiejsza sesja). Nie dużo brakuje do linii trendu spadkowego oraz do oporu wynikającego z lokalnego dołka (na poziomie 0,64 zł).

Zielonymi strzałkami zaznaczyłem prawdopodobny ruch ceny, który ma szansę na realizację. Zobaczymy czy lokalny trend wzrostowy (jest on faktem ze względu na wybronienie – niebieska przerywana linia) będzie czymś więcej niż tylko korektą w trendzie głównym.

Wnioski:

  • osobiście nie polecam zakupu akcji w tej chwili – cena znajduje się za blisko potencjalnej strefy oporu,
  • jeżeli szukasz wrażeń – proponuje poczekać na wyklarowanie się sytuacji i dopiero wtedy myśleć o ewentualnym kupnie,
  • najlepszym scenariuszem byłby ruch ceny w taki sposób jak opisywałem powyżej, wtedy na wykresie tygodniowym powstałaby świeczka spadkowa, nad którą można by było ustawiać zlecenie zakupu. Wiem, że to daleko idąca analiza, ale ma szansę się ziścić.

Pozdrawiam.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here