Naga MarketsMuszę przyznać, że spółka HWE w ostatnim czasie bardzo mnie interesowała. To jest pierwszy taki rajd na GPW od października 2014,  kiedy to w podobny sposób ale o wiele więcej, dała zarobić spółka 11B. To nic dziwnego, że spółka groszowa daje krociowe zyski, przecież zmiana o kilka groszy daje kilkunastu procentowe zyski. Teraz nie czas na czas na chwalenie się, że po raz kolejny miałem rację (że Hawe spadnie), należy się zastanowić, czy ten spekulacyjny wzrost wartości akcji może mieć wpływ na techniczne przesłanki.0915-hweObserwowałem wykres HWE, ponieważ do tej pory łudziłem się, że zobaczę korektę i tym samym uformuje się do końca formacja oRGR. Nic bardziej mylnego. Ruch spekulacyjny nie zatrzymał się na psychologicznej barierze 1 zł.

Zobaczmy z daleka na ostatnie wzrosty:0915-hwe1Żeby wymazać sobie z pamięci złą sytuację na wykresie cena musiała by powrócić na poziomy powyżej 2,50 zł. Z drugiej strony odległość do tego poziomu jest tak wielka, że jesteśmy zmuszeni szukać trendu wzrostowego w krótszej perspektywie. Tradycyjnie już szukamy swingów (czyli lokalnych wierzchołków) i patrzymy czy zostały one pokonane.

0915-hwe2No jaka jest Wasza opinia? Doszło do pokonania poziomu 0,85 zł czy nie? Patrząc indywidualnie na świeczki nie mamy wątpliwości, że doszło do pokonania. Ale jak spojrzymy na świeczki w perspektywie sąsiednich to mam wrażenie, że to jak na razie było jedno wielkie fałszywe wybicie. W dodatku ostatnia widoczna świeczka zasłania swoim korpusem świeczkę poprzednią, co możemy odczytać jako objęcie bessy (lokalizacja formacji nie do końca jest dobra, co stanowi furtkę do dalszych spekulacyjnych wzrostów).

Wnioski:

  • wg mnie spółka nadal przebywa w trendzie spadkowym a te spekulacyjne rajdy jeszcze niczego nie zmieniły,
  • z niecierpliwością czekam na n kolejne świeczki a w szczególności na jutrzejszą, która zaneguje bądź potwierdzi objęcie bessy,
  • bardzo ważna będzie świeczka tygodniowa (jak na razie ma ona długi, górny cień. Należy pamiętać, że nadal się ona tworzy),
  • osobiście jestem nastawiony pro spadkowo.

    banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here