Naga MarketsKiedy sprzedasz akcje?

Wbrew pozorom, na to pytanie do dzisiaj wielu z nas nie odpowiedziało. Wielu z inwestorów indywidualnych trzyma akcje w nadziei na niezliczone zyski z szerokopasmowego internetu. Hawe, jako spółka z branży ma szansę dostać kawałek, z tego wielkiego tortu. Ma szanse, ale nikt nie powiedział, że dostanie. I najważniejsze… kiedy dostanie?hwe-przebicieA w między czasie trend spadkowy trwa sobie w najlepsze. Już marcu tego roku sugerowałem, żeby zachować ostrożność, ponieważ trend się odwrócił.

Cały rok, cena systematycznie spadała łamiąc w ostatni piątek bardzo ważny poziom cenowy.

hwe-z_bliskaW przybliżeniu widzimy, że inwestorzy jeszcze przez jakiś czas łudzili się, że to wsparcie wytrzyma. Ale finalnie doszło do przełamania.

Czym to może skutkować?

Zawsze, na początku analizowania spółki, patrzę na wykres tygodniowy. Oddalam wykres tygodniowy i patrzę, gdzie aktualnie znajduje się cena w stosunku do wsparć i oporów wynikających właśnie z wykresu tygodniowego.hwe-tygTen wykres powinien zainteresować, wszystkich posiadaczy akcji HAWE. Miejsce, w jakim teraz znajduje się cena jest według mnie bardzo istotnym. Wsparcie jest dość mocne.

Spróbujmy ocenić jego siłę. Co przemawia za jego siłą?

  • długi okres czasu, kiedy ono obowiązuje (4 lata?),
  • ruchy wzrostowe, które zaczęły się we wrześniu 2011 i w okolicach czerwca 2013 były krótkie, ale dynamiczne. Potem następowały trendy spadkowe, które były znacznie dłuższe od wzrostowych – wynika, że chęć do wzrostów była, a podczas kiedy zaczynały się spadki, nie za bardzo chciano wierzyć, że cena spada.

Co przemawia za jego słabością? Jest jeden argument:

  • mimo tak licznych testowań wsparcia, cena nie zdołała zmienić trend na stałe.

Podsumujmy całą sytuację:

Wychodzi na to, że mamy do czynienia z bardzo dużym trendem bocznym – długoterminowym.

I na koniec odpowiedź na odwieczne pytanie: “Czy sprzedać ze stratą?”

Nie chcę być wyrocznią, ale jak już tyle wytrzymałeś, to chyba nic się nie stanie jak wytrzymasz jeszcze trochę. Ponieważ magia wsparcia może zadziałać również i tym razem.

Osobiście, patrząc na wykres dzienny, czuję spadki.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here