Naga MarketsAż trudno uwierzyć w to, co się stało w ostatnim tygodniu. Cena akcji HWE spadła poniżej złotówki. Przy tej okazji pojawia się kilka wątków. Jeden to przede wszystkim nowa emisja akcji a drugi to przewijające się cały czas pytanie: “czy tą sytuację dało się przewidzieć?” Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy emisja nowej serii akcji to dobra wiadomość dla obecnych akcjonariuszy spółki HWE, ale na drugie pytanie odpowiem bez zawahania. O spadkach do poziomu 0,80 zł pisałem pod koniec marca (tyle miałeś czasu na sprzedaż akcji)W chwili pisania podlinkowanego tekstu cena oscylowała w granicach 2 zł i już wtedy było wystarczająco dużo przesłanek do sprzedaży akcji.

Opisywany “odwrócony spodek” w pełni się zrealizował. A bystre oko zwolennika AT dostrzeże jeszcze jeden pro spadkowy sygnał na wykresie,  chodzi o RGR:

0807-hwe-d
wykres tygodniowy

Zasięg spadków /2/ pokrywa się z poziomem dołka /1/. Jak uważasz, czy to dobry moment na zmianę trendu? Wykres dzienny przedstawia praktycznie pionowy spadek. Osobiście uważam, że spółka się pogrążyła i nie ma co się na nią nastawiać. Musi minąć sporo czasu, żeby wykres pokazywał przynajmniej cień szansy na stabilne wzrosty (pomijam spekulacyjne podbitki.)

0808-hwe-dWielu z nas przegrało swoje marzenia. Co bym zrobił jakbym miał akcje HWE w portfelu? Ciężko teraz gdybać, ponieważ nie wiem po jakiej cenie teoretycznie by one były. Ale bez względu na to, najprawdopodobniej czekałbym na korektę w trendzie spadkowym w celu sprzedaży akcji w lepszej cenie. Na 100% dążył bym do jak najszybszej realizacji strat. Pamiętaj, że trzymanie tak dużej straty wiąże się ze złym stanem psychicznym, co może utrudniać dalsze inwestycje.

Mój prywatny eksperyment pt: “czy można inwestować tylko i wyłącznie bazując na wykresach, nie znając i nie śledząc nic poza nimi”?, trwa w najlepsze. A takie przypadki jak ten, utwierdzają mnie w przekonaniu, że wykres jest skondensowaną wiedzą na temat danej spółki.

Czy ktoś posiada akcje HWE?

Pozdrawiam serdecznie.


banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Na decyzje o ewentualnej sprzedaży ma wpływ ilość posiadanych akcji. Jeżeli Pan kupił za małą kwotę to problemu nie ma. Jakoś da się z tym żyć. Inaczej sprawa wygląda jak Pan zakupił akcje za minimum kilkanaście tys. zł.
    W obu przypadkach trzeba czekać na spekulacyjną “podbitkę”.

    Życzę wszystkiego dobrego i na przyszłość polecam śledzić nasz dział “GPW”.

  2. Nie możemy doradzać, natomiast zawsze trzeba mieć założony poziom przy którym z akcji się wychodzi. Pan chyba go nie miał ;/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here