Naga MarketsSpółka Hawe cieszy się dużym zainteresowaniem, niestety nie zawsze ze względy na samą działalność. Zostawiając jednak inne aspekty spójrzmy na historyczne notowania:
Hawe [HWE] - Analiza spółki 20 sierpnia 2014


Widać na wykresie miesięcznym duży spadek trwający do 2009 roku i po szybkim odbiciu można powiedzieć, że spółka od końca 2009 roku porusza się w dość szerokim trendzie bocznym. Świetnie zachowuje się wsparcie w okolicach 2zł, z kolei 4,30 wydaje się być silnym oporem, z jednym tylko wzrostem który z perspektywy miesięcznej okazał się wybiciem fałszywym. W związku z tym powinno dać się te zależności wykorzystać do grania na spółce. Popatrzmy teraz na wykres tygodniowy:


Hawe [HWE] - Analiza spółki 20 sierpnia 2014


invest

Widać, że rysuje się formacja, z której wybicie może być dość silne. I tak naprawdę ciężko sądzić, żeby to było wybicie w dół. Dlatego też obecne poziomy mogą być dobre do kupowania akcji, czy też otwierania pozycji długich.


Hawe [HWE] - Analiza spółki 20 sierpnia 2014


Wykres dzienny pokazuje, że obecne odbicie nastąpiło z wyraźnego poziomu wsparcia i przed 3,20zł nie powinno być mowy o zatrzymaniu. Okolice tego poziomy stanowią jednocześnie ograniczenie formacji z wykresu tygodniowego. Będzie to silny poziom, który jeśli zostanie wybity, powinien przynieść kurs powyżej 6zł na spółce.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułTMS Brokers znów w czołówce rankingu FX Week
Następny artykułGra ze swap 20 sierpnia 2014: EURNZD
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

5 KOMENTARZE

 1. Ja hawe obserwuję od x czasu i było kilka wybić pod znane bardziej nie znane infa ale fundamentalne, a potem kurs spadał do punktu wyjścia lub niżej.A co do techniki to na tej i innych spółkach może dać wskazówki ale nie musi.
  Jak się okazało na hawe grał makler falenty aby podbić wycenę portfela dla m falenty i taka to była technika bowiem jest teraz prowadzone śledztwo.
  Mnie zastanawiały zawsze rekomendacje dla spółek przed wynikami a u hawe zaraz tak będzie.Czy to przypadek?

 2. Gra na fundamenty to gra z perspektywą 5 letnią. Kupować tanio spółkę, która ma duże perspektywy. Teraz mamy grubo za połową hossy i tak naprawdę, nikt z inwestorów fundamentalnych kupować już nie będzie. Okazje już były, teraz tylko technika.

  99% osób na GPW gra spekulacyjnie, a 99,99% na rynkach lewarowanych. Proszę obejrzeć, przeczytać to co mówią Buffet, czy Graham jego mentor. To jest inwestycja fundamentalna. A starając się grać – właśnie grać – na krótki termin, oszukujemy się że gramy fundamentalnie, a spekulujemy.

 3. Jak nie ma fundamentów jest tylko spekulacja.Tak jest na tej spółce wystarczy zestawić newsy i ruchy na kursie.Czyli pod co jest gra?AT może wskazać punkty wsparcia i oporu nic więcej a podciąganie odbywa się pod fundamenty typu komunikaty spodziewane lub wcześniej komuś znane,chyba, że pod bajki o inwestorach czy podrzucane wyceny typu 6 zł.Proszę spojrzeć na forum bankiera roi się tam od tego.Zastanawia mnie to, że co jakiś czas na niezbyt znanych portalach wyskakują takie porady i błyskawicznie są przerzucane na fora.Przypadek?

 4. Witam

  Tak jak zawsze mówimy – my analizujemy spółki tylko i wyłącznie pod kątem techniki. Nie interesuje nas to co się dzieje w spółce. Wiem, że to dla osób analizujących spółki fundamentalnie brzmi jak herezja, ale co tak naprawdę daje nam analiza fundamentalna? Na długi termin (powyżej 5 lat) takie inwestowanie się sprawdza. Mówią o tym światowe tuzy, jak Warren Buffet. Z kolei na krótszy termin w ogóle się nie sprawdza, dość podać przykład KGHM po 20zł. Czy wycena fundamentalna w jakikolwiek sposób mogła wskazywać na te poziomy? Nie, ale technika już tak.

  Zasadą AT jest to, że wszystko jest już w cenach. Stąd nasze analizy – natomiast też zawsze staramy się pisać o zabezpieczaniu pozycji. Kupować warto tylko wtedy kiedy ryzyko, jest dużo mniejsze od potencjalnego zysku i bezwzględnie ucinać straty.

  Co do naganiania to nigdy nie braliśmy udziału w tego typu zachowaniach i nigdy brać udziału nie będziemy. Interesuje nas tylko technika i wykres.

  Pozdrawiam

 5. Mam pytanie co do hawe. Czy prześledził Pan zachowanie kursu spółki oraz zestawił to z rekomendacjami?Spółka wybitnie spekulacyjna typu wyceny na poziomie 6 zł , wyniki bez rewelacji,akcjonariusz falenta ,rzekomi inwestorzy Carlos Slim itd.Mam wrażenie że zaczęła się kolejna akcja naganiania na wzrosty,brylował w tym puls biznesu,mam nadzieje że Pan w tym nie uczestniczy.Naganianie na wzrosty nie jest ile widziane a takie analizy często były robione na zamówienie pod zrobienie sztucznych wybić na tej spółce.Proszę nie zapomnieć ze marek falenta jest ciągle na widelcu organów ściagania,ponadto do końca lipca miał być w spółce ogłoszony inwestor i tego słowa nie dotrzymano nie pierwszy raz zresztą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here