Naga MarketsHashrate w sieci bitcoina (BTC) osiągnął dzisiaj najwyższy poziom w historii, wynika z danych z  Blockchain.com z 7 lipca.

Poprzedni rekord został osiągnięty w drugiej połowie czerwca, kiedy hashrate bitcoina osiągnął poziom 65,19 TH / s. Od tego czasu  stale rośnie.

Hashrate to bardzo ważny parametr dla górników. Wyższy hashrate sieci sprawia też, że cała sieć jest bezpieczniejsza, bowiem podnosi koszty potencjalnego ataku 51%.

 

Zwiększenie hashrate w sieci często oznacza również zwiększenie zużycia energii. Mimo to firma badawcza CoinShares oszacowały ostatnio, że 74,1% wydobycia bitcoinów jest zasilane energią odnawialną. Ponoć także odkryto, że kopalnie kryptowalut coraz częściej są lokalizowane w obszarach, gdzie jest dostęp do odnawialnych źródeł energii. Tańszy prąd oznacza bowiem niższe koszty kopania bitcoinów.

Hossa

To dobry znak dla rynku bowiem pod koniec 2018 r. wydawało się, że spora część górników rezygnowała już z kopania kryptowalut. Wtedy moc obliczeniowa dedykowanej sieci BTC zmalała od początku listopada o ponad 45%. To tak jakby z sieci nagle wyłączono ponad 1,3 mln koparek Bitmain S9.

Sytuacja uległa jednak zmianie miesiąc później.

“Dane opracowane przez Blockchain.com wskazują, że hashrate sieci wzrósł do 40 mld GH/s, czyli do poziomów z początku grudnia”

-pisaliśmy w połowie stycznia.

Skąd ta zmiana? Zapewne wielu górników powróciło na rynek wraz z hossą na giełdach. Sam Iran przyznał ostatnio, że zużycie prądu w całym kraju wzrosło ostatnio o 7 proc. – ponoć głównie za sprawą krypto-górników. W odpowiedzi rząd chce zlikwidować część nielegalnych miejsce, gdzie kopie się cyfrowe waluty. Jak na razie skonfiskowano aż 1000 koparek.

Kilka dni temu brytyjska firma Argo Blockchain, specjalizująca się w miningu BTC, poinformowała, że dzięki skoku cen, wydajność wydobycia z już istniejącego sprzętu wzrosła w drugim kwartale 2019 roku o około 24%, co znacząco przekroczyło oczekiwania spółki. W chwili obecnej spółka instaluje również nowe urządzenia i zakłada, że do końca trzeciego kwartału br. ich ilość wzrośnie o 2500 szt., co powinno znacznie zwiększyć łączne przychody z wydobycia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here