Naga MarketsHashrate sieci Bitcoin, który reprezentuje wielkość mocy obliczeniowej Blockchain, nadal wzrasta. Pomimo 70-procentowego spadku BTC od stycznia tego roku… 


David Sapper, dyrektor operacyjny australijskiej giełdy kryptowalutowej Blockbid, powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że ​​ciągły wzrost popularności Bitcoin pokazuje pewne zadowolenie inwestorów z długofalowego trendu wzrostowego głównej kryptowaluty. Zauważył, że zwiększony hasharate oznacza, że ​​ludzie są z bitcoinem na dłuższy okres. Godzą się na tymczasową – ich zdaniem – stratę i kumulują btc.

Skąd wzrost hashrate?

Na rynku bessy kopanie kryptowaluty może stać się mniej opłacalne, ponieważ ta sama ilość energii elektrycznej i zasobów jest wykorzystywana do wydobycia 1 BTC. Na przykład, jeśli trudność wydobycia pozostanie identyczna, ale cena BTC spadnie z 20 000 do 8 000 USD, górnik może sprzedać BTC po cenie 8 000 USD, gdzie wcześniej, przy tym samym koszcie, był w stanie dostać na cyfrową monetę aż 20 000 $. Naturalnie, gdy cena bitcoina spadła, inwestorzy na rynku kryptowalut oczekiwali zmiany trudności wydobycia i spadku popularności sieci Bitcoin. Jednak wzrost popularności sieci w dalszym ciągu wzrasta w sposób wykładniczy. Jest to o tyle zaskakujące, że mówimy o rynku,  którego wycena spadła o ponad 78 procent.

BTC dobre na dłużej?

Dlatego Sapper zasugerował, że konsekwentny wzrost popularności Bitcoina pokazuje inwestorom, że cierpliwość popłaca i wzbudza w nich głębokie przekonanie, że cały rynek kryptowalut w końcu powróci do poprzedniego poziomu.

Marco Streng, dyrektor generalny Genesis Mining, twierdzi, że wyjaśnieniem zjawiska jest fakt rozwoju przemysłu wydobywczego BTC. Kluczowi gracze na rynku, tacy jak Bitmain i Samsung, stworzyły po prostu bardziej wydajne maszyny. Podkreślił, że bardziej wydajni górnicy są w stanie pokryć spadek liczby nieefektywnych górników, którzy nie mają przestrzeni i kapitału, aby konkurować z gigantami przemysłu.

“Nadal można obserwować duże ekspansje, szczególnie ze strony bardziej wydajnych górników. Ekspansja jest tak duża, że ​​rekompensuje rezygnację z nieefektywnych górników” – wyjaśnił Streng.

Analiza zarówno Strenga, jak i Sappera są optymistyczne. Sugerują, że wzrost popularności Bitcoina spowodowany jest szybką ekspansją i wzrostem sektora wydobywczego Bitcoin lub oczekiwaniami inwestorów na rynku kryptowalut. W obu przypadkach można wysnuć wnioski, że BTC może okazać się dobrą inwestycją długoterminową.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here