whitebit

Szybkość hashowania Bitcoina wzrosła do 298,5134 EH/s 4 września, co oznacza wzrost o 60% w ciągu 24 godzin. Założyciel fintechowej firmy badawczej Quantum Economics, Mati Greenspan, skomentował, że rosnący wskaźnik haszowania odnotował nowy rekord wszechczasów dla wiodącej kryptowaluty. Podobna sytuacja ma miejsce w sieci Ethereum przed przejściem na PoS. Ethereum Classic osiągnęło najwyższy w historii współczynnik haszowania wynoszący 45 (TH/s), rosnąc od początku roku o ponad 480%.

Niepewność co do przyszłej ceny Bitcoina (BTC) nadal się utrzymuje

Analiza wskaźnika Hash Rate w rocznym przedziale czasowym wykazała tendencję wzrostową dla Bitcoina i Ethereum Classic – pomimo spadku w czerwcu po implozji sieci Terra i późniejszego kryzysu płynności. Przez cały ten okres cena Bitcoina wykazywała tendencję spadkową, co dodatkowo zwiększa wagę argumentu, że stopa haszowania i cena nie są ze sobą skorelowane.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Po najniższym poziomie 17 600 USD w dniu 18 czerwca, Bitcoin rozpoczął stopniowy trend wzrostowy i zdołał osiągnąć szczyt 25 100 USD 15 sierpnia. Od tego czasu wydarzenia makro nabrały rozmachu, ponieważ uczestnicy rynku ostrożnie podchodzą do podwyżek stóp procentowych. Od 28 sierpnia BTC znajduje się w trendzie spadkowym i obecnie znajduje się w wąskim przedziale transakcyjnym od 19 400 USD do 20 400 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Niedźwiedzia akcja cenowa na S&P 500 i nowe maksima na dolarze nadal sprzyjają środowisku niższym cenom kryptowalut w nadchodzącym tygodniu lub dwóch – zauważył analityk MarcPMarkets, który podkreśla, że niedźwiedzie na Wall Street i rosnący dolar ważą mocno na Bitcoinie.

Ethereum Classic osiąga najwyższy w historii wskaźnik haszowania przed PoS

Ethereum Classic osiągnęło najwyższy w historii współczynnik haszowania wynoszący 45 terahashes na sekundę (TH/s), rosnąc od początku roku o ponad 480%. Sieć stanowi zaledwie 5% współczynnika haszowania Ethereum, który wynosi ponad 930 TH/s. Szybkość haszowania reprezentuje ilość mocy obliczeniowej zaangażowanej w tworzenie nowych bloków w swojej sieci.

Wzrost szybkości haszowania Ethereum Classic prawdopodobnie wynikał ze zwiększonej aktywności górników na Ethereum Classic przed aktualizacją sieci w tym miesiącu – znaną jako The Merge – od Proof of Work do Proof of Stake. Wydarzenie zaplanowane jest na połowę września.

Szybkość haszowania Ethereum Classic jest wciąż niewielka w porównaniu do Ethereum i stanowi tylko 5% szybkości haszowania Ethereum, wynoszącego około 895 TH/s. Oznacza to, że Ethereum Classic ma przed sobą długą drogę, zanim zostanie uznana za główną sieć dla górników świadczących usługi dowodu pracy.

Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax forum | echo investment akcje kupno | kurs dolara amerykańskiego | orange giełda | aktualny kurs dolar hrywna | akcje 11bit | pgnig wykres |


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj