Naga Markets

Hashrate Bitcoina (BTC) znów rośnie. Giełda Kraken przewiduje nowe szczytyPrzemysł wydobywczy Bitcoina już niemal całkowicie otrząsnął się z chińskiego zakazu i w ciągu ostatnich 5 miesięcy zanotował ogromny wzrost. Pod koniec października informowaliśmy o ponad 30% wzroście mocy obliczeniowej sieci BTC, jednak najnowsze dane wskazują, że hashrate kryptowaluty w ciągu ostatnich pięciu miesięcy zdołał powiększyć się aż o około 80%.

Bitcoin wraca silniejszy

Na początku roku, gdy Chiny nasiliły swoje działania mające na celu walkę z kryptowalutami, hashrate Bitcoina spadł o ponad 50%. Główną przyczynę stanowiła masowa migracja górników kryptowaluty, wypchniętych poza Państwo Środka.Jednak co widać po rosnącej mocy obliczeniowej sieci, niemal wszyscy górnicy z Chin wznowili swoją działalność, przenosząc się do innych państw, a to sprawiło, że hashrate  Bitcoina rozpoczął drogę ku nowym rekordom. W przeciągu zaledwie 5 miesięcy  wskaźnik zdołał wzrosnąć aż o około 80%.

Według danych Coin Metrics w szczytowym momencie, z powodu chińskiego zakazu moc obliczeniowa sieci spadła do 84,79 EH/s. Jedak kryptowaluta szybko odrobiła straty i niemal pół roku temu, w lipcu hashrate Bitcoina kształtował się na poziomie 103 EH/s. Następnie kilka miesięcy później, końcem października wynosił 137 EH/s a obecnie oscyluje na poziomie około 156,6 EH/s.

Szacowana liczba EH/s sieci Bitcoin; Źródło: blockchain.com
Szacowana liczba EH/s sieci Bitcoin; Źródło: blockchain.com

Z tego powodu raport giełdy kryptowalutowej Kraken przewiduje, że hashrate sieci może osiągnąć nowe ATH szybciej, niż oczekiwano, a wszystko ze względu na moc obliczeniową generowaną przez górników.

– Podczas gdy wiele osób spodziewało się, że hash rate osiągnie rekordowy poziom pod koniec grudnia, sieć bije na głowę oczekiwania związane z ciągłym wzrostem popytu ze strony górników – czytamy w raporcie giełdy Kraken.

Wydobycie BTC wciąż się opłaca

Innym wskaźnikiem, który ucierpiała z powodu kryptowalutowego krachu w Chinach, była trudność wydobycia kryptowaluty. W maju przed ostatecznym zakazem wynosiła ona aż 25,05 biliona, by zalewie kilka miesięcy później, w lipcu, spaść do poziomu 13,67 biliona.

Jednak wraz ze wzrostem liczby górników, którzy tworzą swoje nowe centra w Rosji, Ameryce Północnej i Kazachstanie, trudność wydobycia BTC wzrosła aż o 66% do ponad 22 trylionów.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Co ciekawe, górnicy zarabiają teraz prawie tyle samo pieniędzy, ile zarabiali przed wprowadzeniem zakazu, a ich przychody stale rosną i są już blisko osiągnięcia poprzedniego ATH.

Wszystko wskazuje więc na to, że branża z powodzeniem przezwyciężyła tegoroczne zawirowania, uniezależniając się od Chin i wpływu, jaki polityka tego kraju miała na rynek we wcześniejszych latach.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here