Naga MarketsHash rate sieci Ethereum (ETH) osiągnął historyczne maksimaEthereum mining hash rate osiągnął nową, najwyższą w historii wartość (ATH) po tym, jak całkowicie otrząsnął się po załamaniu rynku w maju po wprowadzeniu blokad wydobywczych w Chinach.

  • Moc haszowania sieci Ethereum wspięła się na historyczne maksima, pomimo mocniejszego załamania ceny w dniu 7 września
  • Hash rate rośnie stopniowo w ostatnim czasie, a razem z nim zyski generowane przez górników
  • Przychodom nie przeszkadza nawet fakt, że sieć ETH wprowadziła aktualizację, która spala część opłat transakcyjnych
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ethereum z rekordowym wynikiem jeżeli chodzi o hash rate sieci ETH

Współczynnik hash rate sieci ETH ustanowił nowy rekord, a średnia dzienna moc haszowania osiągnęła w niedzielę poziom 715k GH/s.Ponieważ Ethereum obecnie wykorzystuje mechanizm konsensusu Proof of Work (PoW), węzły wymagają dużej mocy obliczeniowej, aby dodać transakcje do sieci blockchain. Górniczy „hash rate” jest całkowitą miarą tej mocy obliczeniowej w sieci.

Poniżej znajduje się wykres pokazujący trend wartości tego wskaźnika na przestrzeni lat:

Ethereum Mining hash rate. Źródło: Etherscan

Jak widać na wykresie, przed obecnym trendem wzrostowym, hash rate Ethereum osiągnął szczyt 20 maja na poziomie około 643 tys. Jednak w czerwcu wartość metryki spadła do zaledwie 477 tys. GH/s.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Dlaczego hash rate sieci Ethereum się załamał?

W dniu 8 czerwca, hash rate sieci wynosił około 618k GH/s. Zaledwie 16 dni później, wartość spadła do wspomnianego wcześniej dołka.

invest

Powodem tego spadku są działania Chin związane z górnictwem. W maju, kraj powtórzył swoje stanowisko w sprawie kryptowalut, co doprowadziło do załamania cen na całym rynku.

Wkrótce potem kraj ten rozpoczął również rozprawę z centrami wydobywczymi, zmuszając górników do zamknięcia swoich operacji.

Jako że spora część światowego hash rate’u znajduje się w Chinach, działania te doprowadziły do załamania wskaźnika. Część górników Ethereum sprzedała swój sprzęt i wycofała się z branży. W niektórych ofertach na popularnych platformach górnicy sprzedawali karty graficzne RTX 3060 nawet za 270 dolarów, czyli po ogromnej przecenie w porównaniu do zawyżonych ostatnio cen.

W tym samym czasie pozostali górnicy migrowali do innych krajów. Gdy zaczęli się przenosić i wznawiać działalność, hash rate znów zaczął rosnąć.

Ponieważ wydobycie ETH było ostatnio całkiem opłacalne, więcej górników wskoczyło do gry w okresie niskiego hash rate’u, a teraz, po powrocie do normalności, wskaźnik przekroczył swoje poprzednie ATH.

Rentowność była wyższa nie tylko ze względu na mniejszą konkurencję z powodu mniejszej liczby górników, ale także z powodu ruchów cenowych ETH. Co prawda w tym momencie ETH/USD traci, jednak od początku roku zwiększa swoją wartość ponad 3,5-krotnie (dla porównania w tym samym czasie BTC/USD zyskuje około 60%).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos giełda | lotos akcje opinie | btc | kurs lotos | pekao akcje opinie | cena bitcoina | kurs funta wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here