Naga MarketsOstatnie dni nie są zbyt łaskawe dla posiadaczy Bitcoina. W odróżnieniu do wielu popularnych Altcoinów, cena najstarszej z walut wirtualnych spada nieprzerwanie od tygodnia i wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie tendencja ta będzie kontynuowana. Zgoła odmienny trend panuje natomiast na wykresie poziomu hash rate. 


Nowe ATH nie tyko w cenie

Sieć Bitcoina osiągnęła w środę, 18 września 2019 roku rekordowy ATH pod względem hash rate – wyniosło ono aż 102,8 TH/s. Wartość ta mierzy moc obliczeniową sieci Bitcoin wykorzystywaną przez górników do rozwiązywania skomplikowanych zadań kryptograficznych (w haszach na sekundę mierzy się także wydajność koparek), w ramach których przetwarzane są transakcje i powstają nowe monety.

Hash Rate BTC
Źródło: blockchain.com

Warto zwrócić uwagę, że jeszcze w grudniu 2018 r. wskaźnik ten oscylował w rejonie 31 TH/s. Oznacza to, że od tego czasu wzrósł on o ok. 230%.

Serwis Binance Research poinformował także, w czerwcu br. zanotowano najszybszy przyrost mocy obliczeniowej w historii Bitcoina. Rosła ona bowiem w zawrotnym tempie aż 13,11 EH/s tygodniowo.

Warto wiedzieć:

1 KH/s (1 kilohasz) = 1000 (tysiąc) haszy na sekundę (h/s)
1 MH/s (1 megahasz) = 1.000.000 (1 mln) h/s
1 GH/s (1 gigahasz) = 1.000.000.000 (1 miliard) h/s
1 TH/s (1 terahasz) = 1.000.000.000.000 (1 bilion) h/s
1 PH/s (1 petahasz) = 1.000.000.000.000.000 (1 biliard) h/s
1 EH/s (1 eksahasz) = 1.000.000.000.000.000.000 (1 kwintylion) h/s

Cena BTC zmierza w kierunku 9400 USD

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy jednak, że jego cena spada nieprzerwanie od tygodnia. Kurs pary BTC/USD w dalszym ciągu utrzymuje się przez to poniżej linii tendencji spadkowej i jeżeli tylko deprecjacja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania horyzontalnego wsparcia w rejonie 9400 USD.

Cena BTC
Cena Bitcoina

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGrupa Azoty ma umowę z Hyundai Engineering w sprawie Polimerów Police. Kurs blisko kluczowego wsparcia
Następny artykułSprzedaż istniejących nieruchomości w USA wzrosła do najwyższego poziomu od marca 2018 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here