Naga Markets



Hash-rate bitcoina (BTC) spadł o 44% w przeciągu dwóch dniW minionym tygodniu rynek bitcoina doświadczył znacznej zmienności, szczególnie w porównaniu do stosunkowo spokojnej konsolidacji, która trwała od końca lutego. Dynamiczny spadek cen w weekend spowodował, że bardzo mocno osuwał się również hash-rate, czyli jednostka wydajności ekosystemu BTC w zakresie wydobywania nowych monet, stwierdza w swoim cotygodniowym raporcie platforma analityczna Glassnode.

  • Średni odstęp między wydobyciem bloków rósł z 600 sekund do nawet 1300 sekund
  • Hash-rate osuwał się do poziomu 114,27 EH/s oddając prawie 44% szacowanej mocy sieci

Bitcoin tracił, a ze spadkiem cen osuwał się hash-rate

Jedną z głównych narracji krążących wokół niedzielnej wyprzedaży bitcoina (BTC) poniżej poziomu 51 tys. dol. było spłoszenie rynku z powodu gwałtownego spadku hash-rate (chociaż czas niedzielnej wyprzedaży jest późniejszy niż zmiany w hash-rate i dlatego jest mało prawdopodobne, że jest to główny czynnik). Spadek hash-rate, rozpoczął się 15 kwietnia i miał być spowodowany przerwami w dostawie prądu i wypadkiem w kopalni węgla w Xinjiang China, głównym centrum przemysłu wydobywczego bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują




Średnie odstępy między blokami, które protokół trudności ustawia na 600 sekund, zaczęły rosnąć pod koniec sesji 15 kwietnia, ustanawiając szczyt 1300 sekund (21,6 min) dwa dni później. Hash-power zaczął od tego czasu wracać do normy, a średnie interwały bloków przyspieszyły do średnio 1000 sekund (16,67 min).

– Hash-rate spadał z 203,37 EH/s do 114,27 EH/s w najniższym punkcie, co stanowiło około 43,8% szacowanej mocy hash-power sieci, która została wyłączona. Od tego czasu hash-rate wzrósł o 33% do 151,97 EH/s – pisze Glassnode na swoim blogu.

Wydłużenie interwału bloków w okresie dwóch dni (niebieska strzałka) i następnie odbudowa hash-rate (strzała zielona). Źródło: Glassnode

Należy zauważyć, że hash-rate nie jest jednoznacznie znany i jest oszacowany na podstawie aktualnej trudności wydobycia i zaobserwowanych odstępów czasowych między blokami. Biorąc pod uwagę, że istnieje naturalna wariancja pomiędzy blokami, zwłaszcza w krótkich okresach czasu, powszechne jest, że szacunki hash-rate różnią się pomiędzy źródłami i w różnych przedziałach czasowych.

W dwa dni hash-rate spadał o 44%, a następnie odbijał w jeden dzień o 33%. Źródło: Glassnode

W związku z tym, interwały bloków generalnie zapewniają bardziej znaczącą i dokładną metrykę dla śledzenia codziennej mechaniki rynku górniczego i wartości hash-rate powinny być rozpatrywane w tym kontekście.

Dalsze szacunki spływające od górników zaznajomionych z incydentem w Chinach sugerują, że wpływ netto na globalny hash-rate to spadek o 20% do 25%, pokazując wpływ naturalnej wariancji interwałów blokowych na szacunki wskaźnika.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here