Naga MarketsHarper [HRP], The Dust [THD] – Gorące spółki dniaProducent środków kosmetyczno-higienicznych, spółka Harper, poinformowała wczoraj o zakupie najnowszej technologii Full-servo underpads machine czyli linii produkcyjnej do wytwarzania jednorazowych podkładów higienicznych (zwane także matami absorpcyjnymi). Podkłady higieniczne to produkty używane w codziennej pielęgnacji niemowląt, dorosłych a także zwierząt domowych. Po zakupie nowego sprzętu spółka będzie w stanie produkować do 8 mln sztuk podkładów miesięcznie. Koszt zakupu wyniesie około 700 tys. euro. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na wrzesień 2020 roku. W ocenie spółki, taka inwestycja powinna dość szybko zacząć się zwracać.

  • Harper inwestuje w linie produkcyjne
  • Kurs spółki nadal nisko na tle historycznym
  • The Dust zapowiedział wydanie 15 symulatorów

Warto przypomnieć, że Harper należy do grona beneficjantów pandemii, z uwagi na produkcję środków higienicznych. Spółka dobrze wykorzystuje ostatni czas m.in. na wspomnianą inwestycję. Wcześniej firma informowała także o rozpoczęciu współpracy z Musgrave z siedzibą w Irlandii i wprowadzeniu produktów marki Kindii do sprzedaży w sieci Supervalu, posiadającej około 1400 sklepów na terenie Irlandii.

Harper pod ważnym oporem

Spoglądając na wykres miesięczny widać, że kurs testuje ważny opór, aczkolwiek na tle historycznym widać, że nadal jest spora przestrzeń do odrabiania strat z wcześniejszych wieloletnich spadków.

harper


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

The Dust wyda serię symulatorów

Notowany na rynku NewConnect producent gier The Dust, poinformował wczoraj, że na platformie Steam nastąpiła prezentacja zwiastuna nowej gry “Airport Renovator”. Nowa gra jest symulatorem, w której gracz będzie miał możliwość wcielenia się w renowatora portów lotniczych. Zadaniem gracza będzie zaplanowanie i odrestaurowanie starego lotniska oraz stworzenie infrastruktury zgodnie z planem budowy. Publikacja trailera ma na celu zbadanie wstępnego zainteresowania grą, jeżeli będzie ono wystarczające, projekt będzie realizowany. Warto dodać, że jest to jeden z 15 typów symulatorów, który może trafić do produkcji.

the dust

Na razie najgłośniejszą grą jest „Hotel Renovator”, który znalazł się na Global Top Wishlist platformy Steam oraz „Car Thief Simulator” czyli symulator złodzieja samochodów. Wydaje się, że jest to ciekawa nisza i dobrze, że spółka oferuje szeroki wachlarz symulatorów o różnych tematykach. Można bowiem zakładać, że część z nich trafi w gusta większej liczny graczy. Kurs oscyluje przy historycznych maksimach, a na uwagę zasługują podwyższone obroty, które utrzymują się o kilku sesji.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here