TMS


1 sierpnia 2017 roku był dla osób związanych z kryptowalutami dniem przełomowym. To właśnie tego dnia byliśmy świadkami hard forka czyli pierwszego podziału łańcucha bloków BTC w efekcie czego powstała nowa, alternatywna waluta cyfrowa zwana Bitcoin Cash (BCH). Od tego momentu minął już ponad rok. W tym czasie pojawiło się kilkadziesiąt kolejnych hard forków sieci BTC oraz Altcoinów. Jak się jednak okazuje, kolejne podziały sieci mogą negatywnie wpływać na rozwój całego rynku walut wirtualnych


Najnowsze badanie przeprowadzone przez grupę badaczy pod kierownictwem Instytutu Nauki i Edukacji Oak Ridge, Benjamina Trumpa wskazuje bowiem, iż kolejne aktualizacje i podziały sieci zagrażają stabilności cyfrowych walut. W badaniu stwierdzono także, że jasne wytyczne dotyczące aktualizacji oprogramowania mogą pomóc w stabilizacji kryptowalut.

Wykorzystując źródła, takie jak Map of Coins i Bitcoin Exchange Guide, badacze przeprowadzili szczegółowe analizy ponad 800 soft- i hardforków. Stwierdzili oni, że dzięki wykorzystaniu technologii blockchain waluty cyfrowe mają potencjał, aby znacząco zrewolucjonizować handel i wymianę informacji na całym świecie. Benjamin Trump przyznaje jednak, że wyzwania związane z zarządzaniem zagrażają stabilności kryptografii. Jego zdaniem “zakłócenie łańcucha blockchain kryptowaluty może spowodować utratę zaufania do niego i jego zdolności do przetrwania jako niezawodnego narzędzia wymiany”.

“Hard forki stanowią zagrożenie dla utrzymania stabilnej i przewidywalnej platformy operacyjnej, która jest niezbędna, jeśli kryptowaluty mają zostać przyjęte dla codziennych transakcji finansowych” – dodaje Trump, który traktuje wzrost forków jako przeszkodę w przyjęciu wybranych kryptowalut.

W odniesieniu do możliwej przyszłości, Bitcoin może stać się bardziej globalnie rozpoznawalnym, niezawodnym i przewidywalnym medium wymiany w skali międzynarodowej. By tak się jednak stało minerzy, deweloperzy portfeli, operatorzy giełdowi i inni interesariusze sieci BTC muszą jednak rozwinąć lepsze zarządzanie, aby zapewnić stabilność.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here