Naga MarketsPo uruchomieniu hard forka na Ethereum pod nazwą Istanbul w wersji testowej, deweloperzy zaangażowani w ten projekt odbyli w piątek 25 października telekonferencję, podczas której ustalono, iż Istanbul zostanie wdrożony na sieci głównej  4 grudnia, zaś konkretnie w ramach bloku numer 9.056.000.


W ramach Istanbul wprowadzonych zostanie sześć zmian

Podczas wspomnianej telekonferencji ustalono również, iż w przypadku pojawienia się przed dniem 4 grudnia niespodziewanych problemów, aktywacja hard forka zostanie opóźniona o jeden miesiąc – do 8 stycznia 2020. Podczas aktywacji wcześniejszego forka nazwanego Constantinople, doszło do opóźnienia implementacji w sieci głównej o jeden miesiąc z powodu wykrycia krytycznego błędu w kodzie zaledwie na 48 godzin przed zaplanowanym uruchomienia.W ramach aktualizacji Istanbul wprowadzonych zostanie sześć zmian w kodzie oprogramowania Ethereum. Najważniejsza z nich, zwana Ethereum Improvement Proposal  (propozycja usprawnienia Ethereum) 1884, zwiększy opłaty od twórców aplikacji za pobieranie danych dotyczących blockchaina Ethereum. Uzyskane w ten sposób dodatkowe środki mają być wykorzystane na zwiększenie zabezpieczeń przed atakami odmowy dostępu (denial of service – DoS) oraz atakami spamerskimi.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


 

Pozostałe zmiany w oprogramowaniu wprowadzą dodatkowe modyfikacje w opłatach pobieranych w ramach platformy Ethereum a także kody, dzięki którym deweloperzy będą mogli szybciej sprawdzić dane z blockchaina.

Przy okazji uruchomienia 30 września Istanbul na testnecie zwanym Ropsten, doszło do nieplanowanego podziału sieci na dwa łańcuchy – czyli forka. Przyczyną tego był brak aktualizacji oprogramowania przez część górników. Aby nie doszło do podobnych sytuacji, wprowadzono zmianę do oprogramowania zwaną EIP 2124, dzięki której użytkownicy sieci będą wiedzieli jaka wersja oprogramowania jest aktywna w ramach węzła.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here