Naga Markets

Podczas gdy długo wyczekiwana aktualizacja Ethereum jest już za rogiem, pewna część zwolenników Ethereum chce oddzielić się od sieci głównej, tworząc nową kryptowalutę, którą będzie można dalej wydobywać. Wedle zapowiedzi do hard forka ma dojść dobę po wdrożeniu The Merge. Niektórzy eksperci nie postrzegają jednak tego pomysłu w dobrym świetle. 

Hard fork Ethereum ma pojawić się 24 godziny po The Merge

Zwolennicy ETH, którzy są przeciwni zmianie mechanizmu osiągania konsensusu z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS), zamierzają doprowadzić do ‘’rozwidlenia’’ sieci. W jego  wyniku powstaną dwa oddzielne blockchainy – a jeden z nich zachowa stare parametry sieci Ethereum. Będzie on funkcjonował pod nazwą Ethereum PoW (ETHW).Do wdrażania The Merge ma dojść za około 22 godziny. Wówczas to trudność wydobycia Ethera wzrośnie do tego stopnia, iż górnicy będą musieli skapitulować, bądź  przenieść się do alternatywnych sieci. Tym samym era, w której kopano ETH zostanie zamknięta. 

Grupa nazywająca siebie mianem ETHW Core wyraziła sprzeciw wobec nadchodzących zmian. Zapowiedziała także, że będzie dążyła do hard forka, który ma zostać uruchomiony 24 godziny po The Merge. Na godzinę przed nim pojawi się również specjalny licznik czasu. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Motywy rządzące zwolennikami ETHW

W liście otwartym z końca sierpnia br. przeciwnicy przejścia ETH na PoS zaznaczyli, iż rozsądniej jest kontynuować prowadzenie sieci opartej na PoW. Podkreślili oni, że ta wersja nie ma wad, a co więcej trafia do osób, które są zwolennikami otwartego i wolnego rynku. 

XTB

Wielu sceptyków widzi w tym wszystkim chęć zarobku. Ze względu na to, iż ETHW może przyciągnąć do siebie wielu spekulantów, stwierdzili, że hard fork ten jest motywowany głównie pieniędzmi, a nie różnicami ideologicznymi.

Były członek Fundacji Ethereum – Hudson Jameson zastanawiał się niedawno, dlaczego grupa ETHW Core chce doprowadzić do rozgałęzienia sieci dopiero po The Merge. Wyraził on również obawy dot. tego, iż nowa kryptowaluta nie uzyska wówczas wystarczającej ilości mocy obliczeniowej. Do tego czasu niektórzy górnicy zdążą bowiem przenieść się do innych sieci.

Obecnie token ETHPoW (IOU) stworzony w oczekiwaniu na hard fork dostępny jest na niewielu giełdach. Wśród tych popularnych znajduje się natomiast Poloniex. Jego kurs oscyluje w okolicach 33,93 dol., według uśrednionych danych pochodzących z platformy CoinMarketCap. Ether (ETH) handluje z kolei w pobliżu 1,6 tys. dol. za monetę. W zakresie dobowym potaniał o ponad 5%. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCeny ropy naftowej oderwane od fundamentów, ostrzegają analitycy
Następny artykułWyniki Grupy Śnieżka z I połowę 2022 r. znalazły się pod presją mimo silnej pozycji rynkowej
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here