Naga Marketslogo etc na tablecieHard fork Atlantis, który ma mieć miejsce w sieci Ethereum Classic (ETC), został oficjalnie zaplanowany na 2. poł. września.

Hard fork ma mieć miejsce około 17 września.

Pierwotnie deweloperzy chcieli, by miał miejsce dokładnie 15 września, ale na drodze stanął… kalendarz. Piętnasty wypada bowiem w niedzielę. Osoby odpowiedzialne za hard fork wolą zaś by aktualizacja miała miejsce w ciągu tygodnia. Dlaczego? Otóż wtedy aktywnych jest więcej zaangażowanych stron, takich jak giełdy i deweloperzy. To zwiększy bezpieczeństwo procesu. Będzie bowiem więcej osób obecnych, by odkryć i poradzić sobie z każdym problemem, który może się pojawić.

Do hard forku pozostało jeszcze trochę czasu, dziś wylicza się, że powinien mieć miejsce 17 września.

Decyzja wydawała się jednomyślna.

Data – kwestia sporna

Oficjalny post na blogu ETC sugeruje jednak zmianę daty na nowy termin, tj. 19 czerwca. W poście znajduje się również informacja, że ​​Atlantis przechodzi obecnie testy, aby wyeliminować wszelkie błędy lub inne niepożądane konsekwencje wprowadzenia nowego kodu do oryginalnej sieci ETC.

Post odnotowuje również następujące jako główne priorytety nadchodzącego hardfork:

„(1) opracowanie wysokiej jakości oprogramowania blockchain, które zachowa bezpieczeństwo sieci,

(2) wzięcia pod uwagę opinii i obaw społeczności.”

Ethereum Classic

Ethereum Classic jest klonem Ethereum powstałym w wyniku hard forka. Użytkownicy ETC przychylają się do dotychczasowej filozofii platformy, która stwierdzała, że technologia ta powinna pozostać całkowicie demokratyczna, a najważniejszy głos posiadać winni jej użytkownicy. Po ataku na platformę Ethereum w 2016 roku w którym duża ilość pieniędzy została skradziona przez hackerów wykorzystujących techniczną lukę w oprogramowaniu, społeczność kryptowaluty była zdecydowana do podjęcia pewnych kroków mających na celu niedopuszczenie do powtórzenia się tej sytuacji w przyszłości.

Na szali stała nie tylko reputacja projektu, ale i gigantyczna ilość gotówki jaką pochłonęła technologia. Zdaniem większości jedynie diametralna zmiana fundamentalnych zasad którymi kierowali się użytkownicy Ethereum mogła zapewnić dalszy, nieprzerwany rozwój platformy.

Jedna z grup postulowała o wprowadzenie ‘smart kontraktów’, które mogły wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia sieci. Propozycja wywołała falę dyskusji nad sensem takiego kroku i koniec końców doprowadziła do podziału platformy. Ci użytkownicy, którzy zdecydowali się pozostać przy starych rozwiązaniach zmienili nazwę platformy właśnie na Ethereum Classic.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here