Naga Marketswidelec na monetach BitcoinaChociaż podział głównej sieci Bitcoin Cash (BCH) miał miejsce już w zeszły czwartek, to wojny hashowe (z ang. hash wars) pomiędzy głównymi obozami przekształciły się w proaktywną batalię o dominację. O ile BCHABC szybko stał się dłuższym łańcuchem, to BCHSV może liczyć na silniejsze wsparcie ze strony giełd, przygotowując się do przejęcia całej sieci. Kto ostatecznie okaże się zwycięzcą hard forka BCH i jaki będzie jego ostateczny obraz?


BCHSV vs BCHABC – kto wygra potyczkę?

Bitcoin Cash (BCH) jest w oblężeniu, a oba rozgałęzione łańcuchy blokowe nadal zwiększają hash power nie chcąc poddać się w bitwie o ostateczną dominację. Craig Wright, główna siła stojąca za oddziałem BCHSV wydaje się wierzyć, że w końcu, po miesiącach lub nawet latach, górnicy mogą przejąć kontrolę i Bitcoin Cash skończy ostatecznie z jednym blockchainem.

Hard fork Bitcoin Cash i trzy obozy walczące o dominację – poznaj szczegóły związane z wojną hashową dzięki poradnikowi Comparic.pl.

Im dłużej istnieją dwa łańcuchy, tym bardziej się one ugruntowują, zwłaszcza w ekosystemie tradingowym. Zasada dłuższego łańcucha, czy też wyższego hashrate’u, nie wyłączyła łańcucha mniejszości. Wright obiecał, że wojny będą kontynuowane przy wsparciu górników, którzy są uważani za najważniejszy element sieci.

Wojny hashowe obniżyły cenę Bitcoin Cash (BCH) do 374 dolarów, co oznacza spadek o ponad 28% w ciągu ostatniego tygodnia. Giełdy nie zmniejszają zamieszania, przyznając BCHABC ticker BCH. W momencie spadków cen posiadacze tokenów, nie mają pewności co do wypłat, jak również czy posiadają odpowiedni rodzaj aktywów. W chwili gdy obie sieci produkują regularne 10-minutowe bloki, ciężko określić, która z nich jest bardziej wartościowa.

Na razie giełdy otworzyły handel dwoma nowymi aktywami, ale wypłaty i wpłaty są zablokowane do czasu, aż sieci okażą się stabilne. Oznacza to w istocie, że właściciele BCH w razie silniejszych spadków waluty nie mają możliwości sprzedaży swoich e-monet.

Na cztery dni po hard forku, wersja BCHABC kosztowała 234,5 dolara po spadku z poziomu niemal 300 dolarów w ciągu 24 godzin. BCHSV jest bardziej zmienny, przesuwając się w przedziale od 88 do 125 dolarów czekając na rosnące wsparcie techniczne i tradingowe ze strony giełd.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Co zrobi właściciel Bitmain?

W całym równaniu istotną niewiadomą jest również działanie współzałożyciela Bitmain, Jihana Wu, który ponoć rozważa sprzedaż 1 mln BCHSV. “Decydująca bitwa została wygrana przez obrońców Bitcoin Cash” – napisał twórca Yours.org, Chris Pacia, dodając: “Punkt kontrolny to linia dodana do kodu, która uniemożliwia reorganizację blockchaina poniżej bloku z punktem kontrolnym. W przypadku, gdy agresor miałby spróbować ataki 51% i wymazać wszystkie bloki i transakcje, które miały miejsce w Bitcoin Cash w ciągu minionego dnia, oprogramowanie nie pozwoli mu tego zrobić.”

Cena Bitcoin Cash (BCH) najniżej od początku roku

bitcoin cash cena 19.11.2018 r

Notowania Bitcoin Cash (BCH) wyraźnie tracą w związku z całym zamieszaniem i w poniedziałek, 19 listopada, osuwały się chwilowo poniżej pułapu 410 dolarów, gdzie przebiegały dotychczasowe minima z 2018 roku. Jest to najniższy poziom wyceny BCH od kilkunastu miesięcy i jeżeli strefa zostanie trwale wybita, wtedy przed młodszym kuzynem Bitcoina (BTC) perspektywa dynamicznych spadków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here