Naga MarketsNick BolesNick Boles, który w tym roku opuścił Partię Konserwatywną z powodu odmowy głosowania w sprawie Brexitu powiedział, że ustawodawcy próbujący powstrzymać Wielką Brytanię przed opuszczeniem Unii Europejskiej w chaosie, muszą skupić się na przyjęciu ustawy, która zmusi Borisa Johnsona do szukania przedłużenia, zamiast próbować usunąć go ze stanowiska premiera.


Zobacz również: Szczyt G-7: Johnson chce wykorzystać okazję do zawarcia korzystnych umów

Nick Boles: Opóźnienie Brexitu pozostaje priorytetem

Opozycyjna Partia Pracy zaproponowała, aby członkowie Parlamentu, którzy sprzeciwiają się Brexitowi bez porozumienia zagłosowali za wnioskiem o nieufności dla rządu Johnsona, co pozwoliłoby mianować Jeremy’ego Corbyna na stanowisko premiera umożliwiając opóźnienie odejścia Wielkiej Brytanii z UE, a następnie zwołanie wyborów. To spotkało się z chłodną reakcją ze strony posłów, a Corbyn zaprosił wielu z nich, w tym Bolesa, na spotkanie 27 sierpnia w celu omówienia alternatywnych opcji.

Boles oznajmił w czwartek, że nie będzie w stanie uczestniczyć w spotkaniu, ale wezwał do skoncentrowania się na opcjach legislacyjnych.

Ja, na przykład, nie poprę wotum nieufności, dopóki rząd Johnsona nadal będzie dążył do porozumienia w sprawie Brexitu. Nie byłbym też w stanie poprzeć żadnego rządu, w którym byłbyś premierem (kierowane do Cobryna) bez względu na to, jak tymczasowy byłby to mandat – powiedział Boles.

big benZamiast tego Boles zaproponował próbę przejęcia kontroli nad harmonogramem parlamentu, aby uchwalić ustawę zobowiązującą rząd do ubiegania się o przedłużenie Brexitu z UE. Powiedział, że ryzyko polega na tym, że Johnson mógłby zareagować próbą zwołania wyborów powszechnych – przez co Boles i inni posłowie potrzebowaliby pomocy Corbyna, aby zapobiec temu procederowi.

Zgodnie z ustawą z 2011 r. głosowanie krajowe można zwołać tylko wtedy, gdy zdecydują się na to dwie trzecie posłów lub jeśli rząd przegra głosowanie o wotum zaufania. O ile jedno z nich się nie wydarzy, następne wybory nie są zaplanowane aż do 2022 r.

Boles wezwał Corbyna, aby wykluczył opcję ponownych wyborów, dopóki Brexit nie zostanie opóźniony.

Dopóki tego nie zrobisz, ludzie będą nadal wątpić w szczerość twojego zadeklarowanego sprzeciwu wobec hard Brexitu – napisał.

Tymczasem Jo Swinson, lider liberalnych demokratów zgodziła się uczestniczyć w spotkaniu Corbyna, ale w oświadczeniu stwierdziła, że musi się ono skupić na „wykonalnych opcjach”.

Kurs funta do złotego odbija po ostatnich spadkach

Kurs pary GBP/PLN po wielu miesiącach spadków w końcu łapie oddech. Od początku sierpnia notowania wzrosły o 2,15%, a wczoraj kupujący zdołali znacząco przebić strefę 4,80 – 4,8120, która do tej pory znacznie faworyzowała pozycje krótkie. Dalsze wzrosty w przyszłym tygodniu mogą podbić cenę w rejon oporu 4,85. Z drugiej strony dopóki kurs znajduje się powyżej 4,75 odreagowanie wzrostowe powinno być kontynuowane.

Zobacz również: BlueBay zamyka Big Shorta na funcie oczekując jego wzrostów. Brexit ponownie przełożony?

Kurs funta do dolara w piątek na interwale dziennym 23 8 19
Kurs funta do dolara w piątek na interwale dziennym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here