Naga MarketsKrajowy lockdown w Wielkiej Brytanii i niewielkie postępy w sprawie umowy handlowej obowiązującej po Brexicie sprawiły, że funt szterling silnie się osłabił w tym tygodniu. Ekonomiści HSBC nadal prognozują, że GBP nie będzie sobie dobrze radził w porównaniu do innych krajów z G10 w przyszłym roku. Para GBP/USD spadała w tym tygodniu do poziomu 1,32 po wcześniejszym wzroście do 1,3625.

  • Większe ograniczenia zostały nałożone na znaczną część Wielkiej Brytanii i potencjalnie mogą trwać dłużej niż wcześniej przewidywano
  • Uczestnicy rynku są doskonale świadomi rosnącego ryzyka, że ​​może dojść do scenariusza braku porozumienia
  • W przypadku wyjścia „bez umowy” kurs GBP/USD będzie znacznie niżej

Kurs funta spada nawet w stosunku do ogólnie słabego dolara – HSBC

Na poziomie krajowym większe ograniczenia zostały już nałożone na znaczną część Wielkiej Brytanii i potencjalnie mogą trwać dłużej niż wcześniej przewidywano. Nowy szczep wirusa doprowadził wiele krajów do zablokowania przylotów z Wielkiej Brytanii, a wychodzące loty do coraz większej liczby miejsc docelowych zostały odwołane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż możliwe są polityczne fajerwerki, takie jak tymczasowe porozumienie z ratyfikacją ex post, uczestnicy rynku bez wątpienia są doskonale świadomi rosnącego ryzyka, że ​​może dojść do scenariusza braku porozumienia.

W przypadku wyjścia „bez umowy” spodziewalibyśmy się, że kurs GBP/USD będzie znacznie niższy, ale szeroka skala słabości USD może to ograniczyć. Jednak spodziewalibyśmy się, że rynki szybko zaczną podnosić kurs funta po wznowieniu rozmów handlowych, co może spowodować, że część gwałtownych zakupów GBP pojawi się na niższych poziomach – napisano w raporcie.

Nadal oczekujemy, że funt będzie najsłabszy w kontekście G10 i uważamy, że GBP ledwo przyniesie zyski nawet w stosunku do ogólnie słabego USD w nadchodzących miesiącach, w kontekście poprawiającej się kondycji gospodarki światowej – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here