Naga MarketsBrexit, flaga Wielkiej Brytanii UK, a w tle flagi państw europejskichWedług analityków Danske Banku, podczas gdy Boris Johnson jest bardziej zdesperowany doprowadzić do Brexitu niż Theresa May, retoryka w Izbie Gmin od kilku miesięcy się nie zmieniła. W ich ocenie trudno będzie zmusić Parlament do przeprowadzenia hard Brexitu. Dodatkowo eksperci prognozują, że kurs EUR/GBP będzie się poruszał w okolicach 0,90 w horyzoncie 12 miesięcy, ale ostrzegają, że ​​może osiągnąć parytet przy nieobliczalnym scenariuszu Brexitu.


Brexit najprawdopodobniej zostanie ponownie przedłużony

Nasz podstawowy scenariusz to kolejne przedłużenie, ale nie jest to jeszcze pewne na obecnym etapie. Musimy monitorować, czy dynamika brytyjskiej polityki ulega zmianie. Główna niepewność dotyczy tego, czy odbędą się nieplanowane wybory – napisano w raporcie.

Banknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichZakres ruchu cenowego pary EUR/GBP wg. analityków będzie oscylował między wsparciem 0,86 (jeśli wiadomości związane z Brexitem ulegną znacznej poprawie), a oporem 0,91 (jeśli zobaczymy znacznie słabsze dane i/lub przez wycenę większego prawdopodobieństwa braku porozumienia ws. Brexitu).

Wraz z końcem roku ryzyko wydaje się być nieco w kierunku potencjalnej siły funta i szczytowej zmienności. W naszym scenariuszu bazowym, gdzie dojdzie do kolejnego przedłużenia terminu Brexitu spodziewamy się, że para EUR/GBP będzie kontynuowała handel w ww. zakresie cenowym. Dotyczy to również niespodziewanych wyborów, kiedy perspektywa zawieszonego parlamentu prawdopodobnie nie będzie różnić się zbytnio od tego, czego obecnie jesteśmy świadkami – dodano.

Eksperci pozostają bardzo negatywni w stosunku do GBP w przypadku hard Brexitu i nadal widzą możliwość, że para EUR/GBP dotrze do parytetu. Z drugiej strony uporządkowany Brexit (w taki czy inny sposób) w ich ocenie prawdopodobnie spowoduje spadek kursu do przedziału 0,83-0,86.

Zobacz również: Prognozy przed BoE: Najbliższa podwyżka dopiero w przyszłym roku. Co z funtem?

Kurs feuro do funta we wtorek na interwale tygodniowym 30 7 19
Kurs euro do funta we wtorek na interwale tygodniowym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania funta do dolara nowozelandzkiego (GBPNZD) na poziomach z 2018 roku
Następny artykułBasic Attention Token – opis projektu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here